| dedexxx a întrebat:

Cat de tare o sa doara cand o sa imi incep viata sexuala

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Îngrozitor de tare. Mai bine renunță, înainte de a face acest pas greșit, că nu pari suficient de matură. Oricum, informează-te foarte bine, din cărți de sexologie, asupra modalităților prin care se poate evita o sarcină nedorită, înainte să îți începi viața sexuală.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu la toate fetele este la fel. Pe unele le doare, pe altele nu. Depinde foarte mult de organismul tau, de elasticitatea himenului tau si nu in ultimul rand de psihicul tau. Ca daca tu o sa stai cu gandul ca te va durea, sigur o sa te doara. Tocmai de aceea trebuie sa fi relaxata, sa te gandesti ca totul va fi ok. In plus de asta, este important sa o faci cu persoana potrivita: sa il iubesti si sa te iubeasca.

| NickiMinaj a răspuns:

Infernal, honey!

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutM a răspuns:

Depinde. Alb sau negru? You got it...

| katycc a răspuns:

Depide de starea ta. daca iti este frica iti va fi greu atat tie cat si partenerului tau.asa ca relaxeaza-te si nu t gandi ca t va durea sau ca va fi rau pentru ca nu e chiar asa d rau

| inutzza21 a răspuns:

Depinde atat de tine cat si de partenerul tau. Daca te vei gandi in momentul respectiv ca o sa te doara, o sa simti durere, deoarece psihicul nostrul lucreaza in felul asta. Daca partenerul tau o sa fie gentil, finut, va stii sa te faca sa te simti bine inainte nu vei mai simti durere. Totusi s-ar putea sa simti un disconfort, dar depinde si de organismul tau. Succes

| Sisuu a răspuns:

Buna! Cat o sa te doara, noi nu stim, la fiecare fata este altfel.Pe mine,de exemplu,m-a durut destul de tare insa am putut suporta,dar trebuie sa recunosc ca nu am fost deloc relaxata,m-am gandit ca o sa ma doara si toate cele. Sfatul meu este ca daca ai de gand sa iti incepi viata sexuala sa te gandesti foarte bine,sa ai varsta potrivita pentru a nu regreta mai tarziu.
Si nu in ultimul rand, protejati-va, acesta este extrem de importat, caci eu am facut greseala de a o face neprotejat si am stat ca pe spini pana astazi. Ai grija de tine!:*

| Piiixel a răspuns:

In primul rand cati ani ai? big grin si apoi pot veni cu un raspuns.