| 2420 a întrebat:

Cât de urât credeți voi că poate fi un băiat de 29 de ani, care nu a avut niciodată în viața lui o iubită?

Să facem un exercițiu de imaginație:

Cum credeți voi că arată un băiat de 29 de ani care nu a avut niciodată o prietenă dacă nici în școala generală, nici în liceu și nici la locurile de muncă el nu a fost îndrăgit nici măcar de o fată?

Știu că este trist dar este și el un suflet până la urmă, nu credeți?

Toți Pentru Unu este o comunitate în care ne ajutăm între noi, în care ne sfătuim despre pe care cu părinții nu le poți discuta niciodată.

Care ar fi părerea voastră despre un băiat de 29 de ani de care nu s-a îndrăgostit niciodată nici măcar o fată?

Ce îi poate lipsi acestui băiat de fapt?

Știu că nu mai există nici-o speranță din moment ce acest băiat este urât la față și lucrează și pe salariul minim pe economie, dar aș dori decât un sfat:

Cât de urât la față poate fi în opinia voastră un băiat care nu a avut niciodată o prietenă până la 29 de ani?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Teribil in cazul tau daca esti de 29, in timp te adaptezi situatiei

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

In opinia mea arata ca Igor cocosatul

| RAY a răspuns:

Poate e urat,timid,anxios,nu vb cu nici una real,nu investește în el, în fizic, haine, sănătate, dezvoltarea personalități, nu are habar de ceea ce înseamnă socializare, pot fii multe motive

| Mosotti a răspuns:

Ii lipseste in primul rand fizicul, daca nu atrage deloc, e logic ca nici o fata nu-l place. Si cum fizicul nu se schimba adica figura, sa traiasca cu asta, va fi luat cel mult de interes sau de alte naspete.

Eu am tot zis ca fizicul e proba eliminatorie, si multi nu cred, sau se fac ca nu cred.

N-are nici o importanta ca ar avea bani sau nu, daca e destept sau nu, sau daca are caracter sau nu.
Astea conteaza, dar dupa ce proba fizica e indeplinita.
Ca doar cu fizicul nu poti face o relatie serioasa, trebuie si alte calitati, dar fara fizic stop joc.

Pai nu conteaza cat de urat, mai bine zis cat de neatractiv, pai foarte multi nu-s deloc atractivi chiar daca nu-s urati cand ii vezi ca oameni si te miri de ce n-au gagici, ma refer la o relatie ca lumea, nu pe interese, ca aia e altceva.
Barbati care nu emit masculinitate. Asta e. Deci daca nu emite deloc masculinitate se zice ca e neatractiv, nu poti zice cat de urat sa fie.

Dar daca atrage cat de cat dar are el probleme in comportament, asta e, trebuie rezolvate alea.

Si daca n-a avut nici o prietena ce? Viata e frumoasa si fara, sunt atatea chestii placute de facut in viata si fara una, cu care oricum frumos e la inceput, dupa aia...e cum e, deci nu e mare lucru.
Nu e mare pierdere.

| Sofer a răspuns:

Pai sa încerce sa se bage în seama cu fete. Sa se facă plăcut și cu tupeu.

| Mosotti a răspuns (pentru Sofer):

N-are ce sa se bage daca nu atrage celoc fizic, n-are sanse decat la naspete pe care nu le ia nimeni, si nici alea nu-l vor place, vor sta poate, ca nu au incotro.
Sau are sanse la din alea mai misto dar pe interes.

Daca atrage cat de cat dar are problema de comportament, asta e altceva, adica inchis in el, asocial, introvertit, etc.

| Sofer a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ne mai insuram.

| Mosotti a răspuns (pentru Sofer):

Foarte bine zis, nu are sens sa ne insuram ca fraierii ca apoi sa regretam dupa 50 ani in colo cum regreta multi.

| 2420 explică (pentru Mosotti):

Eu care am 29 de ani și nu am avut niciodată o prietenă mă simt distrus la nivel mental și tu crezi că la 50 de ani voi fi mai sănătos dacă și atunci voi fi tot virgin?

| Mosotti a răspuns (pentru 2420):

Dar de ce sa te simti asa distrus mai omule?! Viata e frumoasa oricum, nu atarni de o prietena, ce dracu? Sunt atatea chestii frumoase de facut, preocupari, pasiuni, prieteni, ca n-ai timp sa fi asa distrus.

Ce mare chestie crezi ca e? E la inceput frumos si apoi nu o sa mai fie asa frumos, ca daca era asa frumos nu mai iesea vorba aia ca, casatoria e butoi cu rahat doar cu un strat de miere deasupra.

Sexual ai mana si te rezolvi, mai ai si prostituatte, uite eu am 44 ani si n-am avut niciodata o prietena si nu mai sunt asa distrus, crede-ma, damite la 29.
Dar am preocupari frumoase, am trei prieteni f buni cu care ma inteleg f bine si asa mai departe.
N-am vrut o relatie serioasa ca nu am de ce, nu prea am multe comun cu o femeie, n-am avut niciodata, n-as putea sta cu una.

| Lukasssz a răspuns:

Frate ai 29 de ani, poti sa iti gasesti sufletul pereche si la 40-50 de ani, ai destul timp, esti inca tanar!

| 2420 explică (pentru Lukasssz):

Cu tot respectul, nu ai înțeles ideea.

Tu cum te-ai simți dacă până la 29 de ani nu ai ținut niciodată de mână o fată sau nu ai sărutat niciodată o fată?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat sa fie urat. S ar putea sa fie doar timid și cu ceva probleme de a se apropia de oameni. Lumea de aici va începe cu "un asemenea specimen e un bolnav; e incapabil de ceva in pat, nu știe nimic, nu e experimentat, din cauza lipsei de experiență sexuală sexul cu el e groaznic ". Adica de obicei asta citeam la asemenea întrebări. Sunt doar niste prostii. Cunosc bărbați ce și au început viața sexuală la peste 30 de ani (complet anormal, nu neg) și care funcționează perfect...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

­la 29 de ani nu mai e demult baiat

| Cheo0S a răspuns:

'Știu că este trist dar este și el un suflet până la urmă, nu credeți?'

Ai de capu meu

Si eu sunt virgin si crede-ma ca nu vrei o fata sa fie indragostita de tine pentru ca poate sa devina extrem de geloasa fara motiv si crede-ma ca nu ai vrea sa ai de a face cu vreo paranoica care are impresia ca o inseli.cand nu e asa.

Sti care e greseala ta mare e ca crezi ca daca automat ai iubita esti si fericiti si problemele tale o sa dispara complet.
Sunt o multime de cupluri care stau ani buni impreuna poate si mor si nu se iubesc / respecta unul pe altul. laughing

Ps : ba cu parintii poti sa discuti cu rude sau cu altcineva, aici nu numai ca esti judecat pentru virginitatea ta dar se si Mai face misto de tine, si in plus chiar daca te ajuta sfaturile unora nu se compara cu ce sfaturi primesti in real de la oameni pe care Ii cunosti.

| Mosotti a răspuns (pentru Cheo0S):

Asa am zis si eu, nu e mare branza sa ai pe una, e la inceput misto, apoi nu prea in majoritatea cazurilor.
Ca nu se zice de pomana ca, casatoria e un butoi cu rahat doar cu un strat subtire de miere deasupra.

Sfaturile sunt sfaturi bune si de la cunoscuti si de la altii, nu conteaza de unde vin, conteaza sa fie bune.

| 2420 explică (pentru Cheo0S):

Cu tot respectul pentru tine, nu ai inteles intrebarea:

Tu cum te-ai simți la 29 de ani dacă nu ai avut niciodată o iubită?

| LostForForever a răspuns:

Fiți alfa de câte ori sava dau minte laughing)

Tu alfa -_-
Fata este așa ^-^

Alfa -_- buna vrei sa fi gagica mea fata ^-^ nu am boyfriend alfa -_-ok bro

| ChrisRo a răspuns:

Mult sub medie. E ca si cum te-ai duce sa iti vinzi masina la targul de masini, insa ai parbrizul spart, dar te astepti sa obtii un pret la fel de bun ca cei care au masinile intregi.

| Cracaaaaaaaaaaaan a răspuns:

Nu e fata problema aproape niciodata cand vine vorba de tipi in situatia ta