| Mysteryossa a întrebat:

Cat la suta e posibil sa ramai insarcinata din prima data cand el isi da drumul? sau mai bine zis:cand se rupe prezervativul pentru prima data?sad funditalove struck

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde daca erai la ovulatie sau nu.
Daca ai luat pastila de a doua zi,poti sa te linistesti,nu vei avea probleme,decat cu efectele secundare.
Sa nu faci abuz de ea si,dupa ce trece toata povestea asta,incearca sa mergi la un medic ginecolog sa-ti prescrie anticonceptionalele potrivite organismului tau.
Si, desi nu are sens dar linisteste complet, peste 21 de zile, fa si un test de sarcina!
Sa ai grija de tine.

| Mysteryossa explică (pentru greece12):

Am luat si a doua pastiluta aseara, exact la 12 ore dupa prima.si nu am avut nimic.nici stari de voma, nici ameteli, nimic.nici dupa prima nici dupa a doua.e bine nu?happy

| greece12 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Da,e bine,esti norocoasa. Cele mai multe, au starile astea si nu e placut deloc.
E bine, acum doar ai de asteptat.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca se rupe sansele sunt 86% de a ramane insarcinata.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atât cât erai și tu în ovulație.
Nu uita că este și excepție, nu scrie nicăieri că rămâi din primul contact neprotejat.
Pa, pa.

| inger02 a răspuns:

Cam 90 % daca a ejaculat in tine,,

| psycho771 a răspuns:

Pai depinde de cat de fertila esti tu si de cat de concentrata e sperma lui. Oricum peste 50% din sarcini se pierd in prima luna fara ca femia sa afle macar ca a ramas... Trebuia sa iei macar "pastila de a 2-a zi" thinking Nu cred totusi ca ai ramas insarcinata, dar daca iti intarzie ciclul, testele de sarcina nu sunt scumpe si mai sunt si usor de procurat. Mult noroc!

| Mysteryossa explică (pentru psycho771):

Am luat pilula de a doua zi azi dimineata si chestia s-a intamplat ieri dupa-amiaza.si e prima data cand iau pilula.deci sper sa isi faca efectu.nu? lhappy

| psycho771 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Daca ai luat pilula e ok, zic eu. adica n-are cum sa nu fie laughing stai linistita, nu esti prima care o pateste si cu siguranta nici ultima :*

| Eufourikul a răspuns:

97% garantat! ar trebui sa te preocupi sau daca scapi sincer esti norocoasa.depinde si unde s-a rupt prezervativul daca spermatozoii au ajuns in adancime depinde de multe lucruri...fa-ti un test de sarcina e mai bine

| Mysteryossa explică (pentru Eufourikul):

Prezervativul s-a rupt putin mai sus de jumatate.si nu stim sigur daca s-a rupt cand era"in mine" sau cand l-a legat el...

| Eufourikul a răspuns (pentru Mysteryossa):

Daca ai luat si pastila de a doua zi nu te preocupa sansele sunt minime reduse sa ramai! totusi daca apar sintome fa-ti test de sarcina