| M.J. a întrebat:

Cat la suta este posibil sa raman insarcinata in urma unui act sexul desi baiatul nu "si-a dat drumu in mine"?

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Citeste ce scrie colegul nostru si te vei lamuri http://www.contraboli.ro/......traceptie/

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de perioada ciclului in care te gaseai tu (riscul e mai mare in perioada fertila si mai mic in perioadele nefertile). De aceea intotdeauna aceasta metoda se foloseste impreuna cu calendarul. Adica coitus interruptus primele 10 si ultimele 10 zile dintr-un ciclu (numarand din prima zi de sangerare) si prezervativ sau abstinenta in celelalte 10 zile.
Mai depinde foarte mult de experienta barbatului. Adica chestia asta doar aparent merge de prima data, riscul e mult mai mare cu un partener neexperimentat.
In articolul lui Laur recomandat de Auran vei gasi cifre, procente, care o sa-ti arate cat de mare e riscul.
Sincer, metoda asta de contraceptie o folosesc in mod normal doar cuplurile casatorite, in care nu se pune problema bolilor transmise sexual si pentru care o sarcina nu reprezinta un capat de lume.

| Farcas a răspuns:

Posibilitate cam 50%

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Depinde de cati la suta din spermatozoizi traiesc si ajung sa iti fecundeze ouletul.smug

pupimik
| pupimik a răspuns:

Ai grija ca si lichidul preejaculator contine spermatozoizi.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Si daca ar fi vorba despre un procent de 1%, dar tocmai tie ti s-ar intampla, te-ar incalzi cu ceva? Reconsidera-ti pozitia fata de ideea folosirii prezervativului!

| redrosegirl a răspuns:

Eu cred ca exista sanse...

| machupicchu a răspuns:

Daca esti sigura pe "..nu si-a dat drumul in mine " si daca este si el f.sigur(nu doar sa afirme aceasta), atunci sansele sunt "0"... Pentru a nu mai fi pusa in astfel de situatii f.stresante doar pentru tine(poate), fii mai atenta... pe viitor.

| dreamerlainen a răspuns:

Mai sigur era cu pastila "de a doua zi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da unde si a dat drumu? pe tine nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da unde si-a dat drumul si de unde? da drumul era a lui? nu era a toturor? nu merg toti pe drum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai sanse ca sa ramai gravida daca nu si-a dat drumul in tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Y cand fac sex cu iubi isi da drumu p langa mine... j pn acum nu am ramas dar cine stie... orkm nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar am aceeiasi problema.si nu ma crede ca e al lui

| paul_4864 a răspuns:

Este posibil sa ramai gravida daca mai urmeaza si un alt contact sexual consecutiv.desi te speli nu sunt eliminati toti spermatozoizii care pot produce fecundatia

| Delycious..And...Funky a răspuns:

Este posibil cam...50% asa cred eu thinking

| dalida a răspuns:

Http://jurnaldeavort.blogspot.com/
Nu vreau sa ajungi ca mine ...foloseste metodele de contraceptie...

| nicoletza a răspuns:

Ce pot sa-ti spun...este f posibil dar pentru ca sa fii tu sigura mergi si ia-ti un test, asa iti vei gasi raspunsul singura.baftawinking