| MorenytaShuttUp a întrebat:

Daca isi da drumu in mine cand sunt pe stop raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu asculta ce te sfatuieste acel IMBECIL care te indeamna sa folosesti pastila de a doua zi. Pastila de a 2-a zi se foloseste doar in cazuri extreme ca ultima solutie pentru impiedicarea instalarii unei sarcini. Daca ai un ciclu menstrual REGULAT sau unul neregulat dar care mai multe cicluri menstruale la rand a avut constant o lungime de peste 26-27 de zile va garanta ca probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini sa fie mai mica de 5% in perioada de 3-4 zile de menstruatie si a inca 3-4 zile dupa terminarea acesteia. In perioada de menstruatie teoretic nu se poate ramane insarcinata decat accidental si in cazuri extrem de rare.

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Da

| Adry05 a răspuns:

Nu te lua dupa ce au zis mai jos in niciun caz! Nu lua pastila aia pentru ca-ti deregleaza organismul in ultimul hal de n-o sa mai stii ce e cu tine. Daca ti s-a intamplat ce ai spus in intrebare, stai linistita, sunt foooarte mici sansele, 3-4%. De preferat ar fi sa eviti totusi sa-l lasi sa-si dea drumul in tine pentru ca exista sanse oricand, dar acum ia-l ca pe un accident si in niciun caz nu lua pastila aia.

| Emilian65 a răspuns:

Atentie! In timpul actului sexual nu se face sex. De ce? Pentru ca nu este igienic si nici confortabil.

| sofisis a răspuns:

Da, exista riscuri.

| peperonies a răspuns:

Da

| Anonimuserr a răspuns:

Da există o mică probabiltiate de a rămâne însărcinată! Șansele sunt oricum infime dar există. Cel mai bine e cu pastila de a doua zi să o iei.

| MorenytaShuttUp explică (pentru Anonimuserr):

sad

| Anonimuserr a răspuns (pentru MorenytaShuttUp):

Poți lua pastila de a doua zi ca să fi sigură. Cum spuneam, șansele sunt infime (în teorie) dar totuși există și această probabilitate.

| aCek1ng a răspuns:

Cam aiurea sa faci sex pe stop laughing Exista destule sanse.
E indicat sa iei pilula de a 2 a zi daca nu ati fost in stare sa va protejati happy

| DanielCD a răspuns:

Si uite asa pleci tu urechea la tot ce scrie toti anonimii, fara sa aiba o calificare in domeniu; adica iti lasi sanatatea pe mana unui necunoscut! Unul ia pastila, altul nu lua pastila si uite asa esti intre doua pareri si o alegi pe care?
Ce vreau sa zic: DU-TE la un medic ginecolog si intreaba-l pe el/ea, e sanatatea ta in joc!