| anonim_4396 a întrebat:

Cât timp după primul sex vaginal, acesta mai e dureros? E dureros doar prima dată?

13 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu draga, poate sa fie toata viata dureros. big grin

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Subscriu big grin

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Nu mai doare ca prima data, dar doare laughing

| SG1995 a răspuns:

Depinde, te masturbezi, de uzi când faci sex? Unele femei /fete datorită masturbării pot avea un vagin mai maleabil astfel că nici în momentul dezvirginari nu simt prea mare durere.

| Sofer a răspuns:

Prima data doare la dezvirginare. dar daca e bine lubrifiata poate sa nu simta durere decat putin. dureri poti sa ai si dupa daca nu esti umeda cand se incepe actul.

| raducul122222 a răspuns:

Poate sa te doara si in sicriu

| Goete a răspuns:

Depinde mult de la caz la caz si in mod normal, chiar daca primul e dureros - nu in toate cazurile - urmatoarele nu, avand o excitare si lubrifiere buna.Sexul e placere si nu durere, dar partenerul trebuie sa se ocupe de tine si sa te penetreze cand esti pregatita - asta daca esti data happy
Daca esti baiat, foloseste lubrificant si conformeaza-te, daca iti place

| DonarisDona a răspuns:

Pe mine prima data m-a durut ca dracu, a doua oara mai puțin iar următoarele dați cam deloc dar dacă i agresiv doare

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Subscrie fata de 13 ani laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin și care-i „baiu"? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mi se pare un pic ciudat

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu care-i „sentimentul". Am spus că „subscriu" deoarece așa „declară" mai mulți oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pe de o parte e ciudat cand cineva ca tine comenteaza pe subiectul asta dar pe alta parte persoanele de 14 ani ar trebui sa stie in mare de lucrurile astea.Nu doar din auzite ci si la ore de educatie sexuală, ca doar la 13 ani esti destul de dezvoltat d.p.d.v sexual si nu vad de ce nu ar trebui sa fi informat.