| oana_4508 a întrebat:

Cat timp este normal sa sangerezi dupa primul contact sexual? si cate sanse sunt sa ramai insarcinata de prima data?

8 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Nu exista un termen limita in care sa sangerezi, multe fete sangereaza atunci pe loc, altele dupa cateva ore, depinde de la organism la organism.

Referitor la cea de a doua intrebare a ta:daca el ejaculeaza inauntru atunci gradul de a ramane insarcinata e maxim.

Nu uita de protectie si totul va fi bine.

Ai grija de tine! happy

| Stefania a răspuns:

Dpinde de la fiecare perosana.Organismele persoanelor nu sunt la fel, chiar daca ei se aseamanahappy

| zizibela a răspuns:

Pai eu cam 3 zile am sangeratstraight face si m-am simtit aiurea! si daca nu ai facut cu prezervativ sau nu ai luat anticonceptionale si el a ejaculat in tine e posibil sa ramai insarcinata! insa poti lua postnitor pastila de dupa sex big grin dar aia o poti lua la maxim 72 de ore dupa contactul sexualhappy si costa intre 60-70 leihappy

| JustMe a răspuns:

Depinde de fiecare fata cat sangereaza, unele mai mult altele mai putin.
Si sunt sanse la fel de mari sa ramai insarcinata de la primul contact sexual ca la oricare contact(daca o faci neprotejat). Faza cu nu poti sa ramai de prima data e un mit. Am o prietena care a crezut in acel mit si a ramas de prima data, deci eu te sfatuiesc sa nu faci aceesi greseala.

| Anakatsu a răspuns:

Pai 20-30 mins

si sunt sanse mici use a condom big grin bineinteles daca nu vrei trebuie sa stii cand sa faci tongue

| luckyman_4740 a răspuns:

Hello! din proprie experienta spun ca cca 2 zile, in ceeace priveste sarcina...eu am un baiat de 20 ani in urma primei experiente de acest gen.kiss

| crystal123 a răspuns:

Nu exista un "normal", depinde de la fata la fata. eu una am sangerat 3-4 zile. am citit undeva ca prima oara sunt sanse mai mari sa ramai insarcinata, deoarece datorita fricii, a emotiilor, in corpul tau se elibereaza un hormon care favorizeaza aparitia unei sarcini. dar sa nu cumva s o faci fara prezervativ! chiar daca sa zicem ca nu ramai insarcinata, poti lua o gramada de boli.

| Butterfly_3278 a răspuns:

Cred ca e normal sa sangerezi...eu una am sangerat, dar ff putin si ce este ciudat este ca am sangerat cand a introdus degetul(degetele) nu cand a inceput cu adv actul sexual...Voi ati sangerat mult prima data?