| anonim_4396 a întrebat:

La primul contact sexual sangerezi sau e doar un mit? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Unele sangereaza, altele nu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, sângerezi la primul contact sexual din cauza ruperii membranei himenale.

Totuşi, cam 20 % dintre fetele virgine NU sângerează DELOC la deflorare.

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Majoritatea fetelor sangereaza.

| DNSK a răspuns:

Unele sangereaza, altele nu. Depinde doar de himenul tau. Se poate sa sangerezi la al 2-lea contact, nu neaparat la primul

| DNSK a răspuns:

Mit e dracula, vampirii, varcolacii, etc. himenul chiar are vase de sange

| TheAce a răspuns:

Depinde de persoana. Unele fete sangereaza, altele nu. Acea sangerare intervine ca o consecinta a ruperii himenului. Nu e imperativ sa se intample de prima data si nici nu e ceva periculos in vreun fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu e obligatoriu, ca întotdeauna să sângerezi, unele femei sângerează, altele nu.
Depinde de himenul fiecărei femei.
Te pup!

| MLSS a răspuns:

Este adevarat big grin

| nika971 a răspuns:

Sigur ca singerezi doar te dezvirginezi nu e logic?

| Mihaela023 a răspuns:

Unele fete sangereaza altele nu.

| Pysykutzza a răspuns:

20% dintre femei nu sangereaza restul da

| crazyangel05 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana

| Marya1088 a răspuns:

Sangerezi foarte putin cand se rupe himenul.Iar acesta nu se rupe neaparat la primul contact.

| Myno29 a răspuns:

Depinde de ce contact sexual vorbesti. daca urmeaza sa fii dezvirginata, se rupe himenul si evident, vei sangera, sunt cazuri rare in care sangerearea nu are loc.