| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp poate astepta un baiat pana sa intretina relatii sexuale cu o fata(virgina)? De ce baietii nu vor sa o faca cu prezervativ? De ce nu recunosc cand lasa o fata gravida stiind ca e copilul lor si de multe ori o parasesc?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

1.Se poate recurge la abstinenta muuuult timp, dar mi se pare cam de porc sa astepti mai mult de un an. Daca intr-un an o tipa nu te doreste, inseamna ca nu o atragi si relatia e moarta din start.Aspectele astea se aplica in conditiile in care cei in cauza au macar 16 ani, deci sunt in regula din punct de vedere fizic si psihic pentru a intretine relatii sexuale.Nici eu, ca tipa, nu as accepta ca un tip sa ma tina abstinenta mai mult de un an.
2. Unii au scuza, sunt alergici la latex si in conditiile acestea mi se pare normal ca femeia sa-si asume responsabilitatea protectiei, altii sunt doar imaturi si iresponsabili.Multi considera ca prezervativul diminueaza mult din placere, dar nu se gandesc la riscuri precum sarcina sau BTS-uri, pe principiul'Am eu grija si nu ni se poate intampla noua.'
3.Practic,niciodata nu poti fi sigur ca acel copil este al tau, deci trebuie multa incredere in partenera.In conditiile in care nu s-a ajuns de comun acord la concluzia ca e necesara conceperea unui copil,iar ea face ce face[de exemplu, renunta la pilule anticonceptionale fara sa-i spuna si lui] si ramane insarcinata fara ca el sa stie, si eu as parasi-o.La urma urmei,e un abuz de incredere. Daca e rodul greselii ambilor parteneri, iar el o paraseste, e o dovada de lasitate si de incapacitate de a-si asuma responsabilitatea.In conditiile astea,sincer, e mai bine pentru ea ca a lasat-o, caci nu se putea baza pe el oricum in nicio situatie si nimeni nu are nevoie de un asemenea partener.

7 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Wooow ce de intrebari!
Pai la prima intrebare noi cam la asta ne rezumam cand vrem sa fim cu o fata, o vrajim si ajungem la pat, timpul depinde de tine in mare parte, daca tu ii dai "toata prajitura" repede, tu ce crezi ca el sta si se uita la ea! cu cat il "intaratzi mai muult cu atat e mai nerabdator deci tu sti
De ce nu vrem sa facem cu prezervativul, pai sunt mai multe motive una din ele ar putea sa fie "senzatia" adica ii place mai mult fara ii da alta placere mai intensa smug si aici apare un risc sau apar mai multe riscuri, un alt motiv de ce nu vrea cu prezervativul ar fi acela ca e incomod!
La partea cu copilul pffff dappi e aiurea rau de toot, acum depinde si de varsta fiecaruia ca daca stam sa ne gandim de pe acum unii si-o trag de pe la 13 ani, ce sa mai ceri unui copil la varsta de 13 ani laughing, sunt foarte speriatzii, unii ajung la sinucideri cine stie sunt n cazui!
Deci sa te gandestide mai multe ori inainte de a iti asuma un risc, sau daca sti ca e dragostea lipicioasa intre voi, atunci ai grija sa tina la o varsta "isteata" ( sa fi cu capul pe umeri) atunci cred ca poate sa apara si "pruncul" si sa ii oferi o viata cat mai buna pentru el
Vreau Funda MARE

| EuCuTine a răspuns:

Pai poate astepta si ani.Eu am prieteni care asteapta de mult timp si asteapta pentru ca iubesc dar am si prieteni care le zic "vrei sa o facem" ea" nu sunt pregatita" si dupa ce pleaca de la ele le da un sms " sti imi pare rau dar nu mai putem sa fim impreuna" vezi tu ce intelegi.Este bine sa folosesti prezerativul, fara prezervativ este mult mai misto pentru ca te simti mult mai bine. Pt ca sunt niste jegosi si se astapta doar sa ofere fara sa se gandeasca la urmari sau la chestia asta " Ce ar fi daca " sunt niste imaturi. Dar nimeni nu vrea un copil de la 17-23 de ani. Eu nu as parasi o fata daca as sti ca este gravida cu copilul meu, as fi chiar foarte fericit pentru ca as sti ca am un motiv foarte mare pentru care sa traiesc si sa fac eforturi mult mai mari pentru a oferi fam mele tot ce este bun asa cum fam mea mi a oferit. Este vorba de educatie la mijloc fam isi cresc copiii cu o anumita mentalitate si ei dupa o dezvolta, mereu a fost vb de mentalitate, fam si de cum au fost parinti parintilor respectivului...eu am o fam buna dar si ei au defecte si eu am ales ce este bun pentru ca mi au oferit Libertate si cel mai important INCREDERE.

| UbexFlo a răspuns:

1.Daca o iubeste cu adevarat o asteapta oricat de mult vrea ea.
2.Baietii nu vor sa o faca cu prezervativ pentru ca pierd placerea, prezervativul e stresant
3.Pentru ca le e frica sa aiba o familie, nu sunt pregatiti, nu sunt destul de maturi

| Dennys1521 a răspuns:

Pai probabil nu vor sa aiba un copil de la varsta respectiva
si ei se simt mult mai bine cand fac fara prezervativ
nu stiu daca ei si'ar dorii un copiil la varsta lor.
si dc sa recunoasca?
dar persoana repsectiva cu care a intretinut relati sexuale
poate sa-l dea in judecata pentru ca a parasito
el e obligat sa o ajute pentru cresterea copilului

| LeuTz a răspuns:

Ionella mai lasa telenovelele!

| FreddieMercury a răspuns:

1: o viata
2: ca sa te lase gravida pe tine
3: pentru ca nu vor descendenti

| Valentin333 a răspuns:

Daca uni baiat ii place de o fata v-a folosi prezervativ deoarece nu vrea sa o lase gravida. Dar daca vrea doar sa faca sex nu v-a folosi prezervativ si dupa o v-a parasi.