| cage a întrebat:

Cati dintre voi refera sa ramaneti amici cu fostele\tii, si de ce? vorbeam azi cu un prieten care a ramas prieten cu fosta si am observat ca nimic bun nu-i iese din acea relatie de amicitie. eu nu am ramas amic cu nici una din fostele prietene cu care am avut o relatie mai de durata. sincer nu vad nici un rost si cred ca nu mi-ar face placere sa ies cu o fosta ca si amici ( cel putin nu cu una la care mai tin macar putin )

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am ramas in relatii de amicitie cu ambii mei fosti, au fost la nunta mea, am fost la nuntile lor, vorbim la telefon, tinem legatura si ma simt impacata cu acest tip de relatie.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mie mi se pare normal sa ramaneti amici in conditiile in care v'ati despartit omeneste, adica nu cu scandal si pumni si inselat. Din moment ce ati avut si o relatie de durata si v; ati iubit de ce sa rupi total legatura cu persoana care odata te'a facut fericit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ramas prietena cu fostii mei. nu le-am facut nimic, nu mi-au facut nimic, mi se pare normal sa ne purtam ca niste oameni normali si sa ne amintim unul de altul cu zambetul pe buze happy