| deni_6616 a întrebat:

Ce ati alege intre bani si >dragoste?:si de ce?

Răspuns Câştigător
| tweety_8071 a răspuns:

Baniismug, cu ei poti cumpara orice, chiar si dragosteawinking
Dragostea nu exista si chiar daca e o "senzatie de atasare", aceasta dispare mai repede ca baniibig grin... vorbim cand o sa aveti 30 ani incolo.si o sa va dati voi seamawinking

13 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Dragostea adevarata, pentru ca persista, banul e ceva trecator, banul degradeaza omul.

| User a răspuns:

Banii. Cu dragostea mori de foame.

| marsy a răspuns:

Dragostea! Atita timp cit exista dragostea. o sa existe si banii!

| emillie a răspuns:

Amandoua sunt esentialehappy. Sau cel putin pentru mine(sunt o materialista convinsa)laughing.

| Diiana232997 a răspuns:

Nu stiu, dragostea de face naiv si cu capul in nori[laughing] iar banii rece si fitos.Degeaba alegi dragostea daca peste 1 sau 2 ani te paraseste iubitul(sotul) sau te inseala.Bine nu intotdeauna e asa, eu nu zic ca as alege bani dar mar tenta.Totusi daca as avea sa aleg intre persoana iubita si o gramada de bani as alege persoanahappy.(Daca as fi sigura ca ma iubeste cum il iubesc si eu)big grin, iar banii, nu fac altceva decat sa te faca sa faci orice pentru ei.Deci dragosteabig grin

| multimoak a răspuns:

Eu aleg doar dragostea, pentru ca nu am nevoie de fitosi care sa ma intretina. Unde este saracie, este intelegere si fericirewinking

| anndellinna a răspuns:

Dragostea... deoarece banii poti sa ii strangi pe parcurs... cel mai bine e sa iti traiesti viatawinking

| Dede_4091 a răspuns:

Banii...pentru ca daca ai dragostea, mori de foame! Dragostea inseamna a iubi pe cineva! dar cu dragoste poti cumpara mancare? cu dragoste poti cumpara o locuinta in care sa locuiesti? Nu! Dragostea este un sentiment care vine si trece la orice persoana la o anumita varsta...Deci fara bani esti muritor de foame! Fiti atentibig grinragostea trece prin stomac!

| bambollaazarya a răspuns:

Cand ai o relatie importanta si stai cu pers iubita si de ex tu esti insarcinata si nu poti lucra. iar in casa nu ajunge salariul sau poate ca el nu lucreaza deloc nu mai poti iubi o pers cand vezi ca nu e in stare sa faca ceva...banii au importanta lor ca si dragostea

| doina_2123 a răspuns:

Eu as alege dragostea, pentru ca banii ii poti cheltui sau acum ii ai acum nu-i ai, dar dragostea iti ramine in suflet pentru totdeauna, iar pe linga dragoste mai primesti si sprijin, respect si mereu are cine te intelege,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata ii surta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii, logic, dragostea e o pierdere de timp.
daca nu ai bani esti un nimeni. pe mine nu ma intereseaza povesti cu zane si cu printese sau prostii dintralea numai banii fac legea acum

| niccamaria a răspuns:

Dragoste pentru ca daca ai palate si esti singur mai bineai muri