| mario a întrebat:

Ce ai face daca...
jumatatea ta ti ar cere sa lasi totul si sa pleci cu el/ea, sa va intemeiati o familie, departe de toti si de toate? ai accepta sa renunti la familia ta, la cariera sau facultatea ta doar pentru a fi alaturi de cel/cea pe care il/o iubesti?

13 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Deci acum nu. sunt prea mica sa fac asa ceva laughing, dar mai tarziu daca l`as iubi cu adevarat da as face`o.love struck

| Razvan a răspuns:

Niciodata. Familia si cariera sunt singurele constante din viata mea la care nu am sa renunt niciodata. Dragostea e o himera. N-am de gand sa imi joc la ruleta viitorul si sa pierd totul dintr-o data

| AnonimA a răspuns:

Da daca tin la el dalove struck

| evelynne a răspuns:

Sincer dalove struck nrmlhappy...As face'o si p'asta numai sa stiu ca as fericita cu adevarat cu el

| νєησм a răspuns:

Da:p

| Amy90 a răspuns:

Buna Mario,

Dupa parerea mea daca ai aici o familie care te iubeste, bani cat de cat si o facultate la inceput de drum, sa fi inconstient sa faci asta. Nu as face asta, daca ma iubeste vine dupa mine sau daca vrea ma asteapta, sa imi termin facultatea, eventual imi gaseste un job acolo iar daca face asta as merge dar nu as renunta niciodata la familie sau la persoanelor dragi mie. In viata trebuie facut totul cu cap nu sa te arunci inconstient in lumea sentimentelor.

| amanda33 a răspuns:

Daca e jumatatea mea e jumatate si gata. intregul nu se realizeaza fara el deci acolo unde e el trebuie sa fiu si eu ca sa putem trai. altfel am fi ca o floare fara oxigen. da, as renunta stiind ca acolo exilati unde om fi, ne vom reface studiile si cariera ca sa putem supravietui si sa nu murim pe strazi de foame.

| danielagoldica a răspuns:

Trebuie sa fii nebun de tot sa renunti la toate pentru a fi alaturi de ea! Cine iti garanteaza tie ca vei ramane cu ea pentru totdeauna!? In celalalt caz vei ramane singur! Nu merita un asemenea sacrificiu.Si sa mai stii ceva! Nici o femeie intreaga la cap nu poate sa-i ceara asta iubitului ei. Asta doar in cazul in care vrea sa-si bata joc de el si sa vada cat este de prost! Maine poimaine o sa te puna sa-i aduci luna!

| AdelinaC a răspuns:

Daca ma va iubi cu adevarat nu imi va cere niciodata sa renunt la familia mea sau la facultate. Un baiat care cere ii fetei asemenea lucruri este doar un egoist care nici macar nu stie ca dragostea inseamna incurajari si sprijin nu fuga si renuntari la vise. Iar fetele care renunta la familia lor pentru un amarat de baiat sunt cam naive.

| RUMBURAK a răspuns:

Eu am facut-o. am plecat cu ea in lume.de 7 ani stam in exil. un exil dulce chiar daca am trecut prin momente teribile.

| gabytza387 a răspuns:

nu stiu ce sa zic depinde adc trebuie sa fi in situatie sa ti dai seama asa cred ca da de ce nu daca va iubiti big grin mai conteaza dar nu prea departe cel putin eu sunt dependenta de ai mei la 2 luni max ma duc sa i vd cami se face dor rau :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deloc