| malishka93 a întrebat:

La ce virsta vreti sa va intemeiati o familie? sa va casatoriti? sa aveti copilas?

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu doresc nimic din cele menţionate mai sus. Scopul vieţii este plăcerea, iar întemeierea unei familii nu se încadrează în acest "capitol" (din punctul meu de vedere). Aş putea să dezvolt acest subiect mai mult, însă văd că toţi ceilalţi care au răspuns, consideră (probabil) că scopul vieţii este perpetuarea speciei. Ceva mai absurd/eronat decât această idee, nu există.

| Narcis2007 a răspuns:

Casatorie pe la 30-40 de ani si copil dupa 40 ca doar n-am sa-mi stric eu tineretea

| Ecea a răspuns:

Dupa 30,40. poate chiar niciodata.
Copii oricand.

| Papusik a răspuns:

Pff eu voiam toate astea cam pe la 23-25 ani, dar din pacate unele vor fi mai repede decat credeam.

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Nu ma grabesc. dupa vreo 20 de ani.iar copilul mai incolo.intai sa am un job stabil, sa fiu stabila financiarhappy

| GeoloveTwilight a răspuns:

Sincer, eu imi doresc foarte mult sa am o "anumita" profesie(nu o spun ca poarta ghinion). daca nu as vrea profesia asta m-as casatorii la 24 de ani ceea ce o sa si fac(sincer acum depinde daca intalnesc persoana potrivita) si imediat pot sa apara si copii. Dar asa...copii...mai tarziu.sad 28?

| bella_5744 a răspuns:

Casatorie pe la 24-25.iar copii imediat dupa pentru ca nu vreau sa fiu o mama batrana si de fapt nu vreau decat un copil dar acum nu se stie!

| LoveNiki a răspuns:

Casatorie : pe la 24-25 ani
Copilasi : hmmm thinking nu stiu

| amydya a răspuns:

Pai casatoria pe la 20-15 de ani.copiii dupa 30 de ani ca sa pot sa am o profesie stabila si profitabila.de fapt copiii o sa apara dupa ce ma plictisesc de sot:pbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu intentionez sa imi intemeiez una.
2. Nici sa ma casatoresc. In cazul unei despartiri ar fi prea multe complicatii, total inutile.
3. Nu stiu, sunt indecisa. Acum am 14 ani si o sora de 2 ani, deci stiu cum e cu noptile nedormite si cum iti rapeste un bebe tot timpul. Cu toate astea, as face unul deoarece aduce bucurie daca, sper sa nu, as ramane singura.

| lorenalore_5845 a răspuns:

Casatorie: 18
copil: dupa 20