| dydyyyy a întrebat:

Ce ar trebui iubitul vostru sa faca ca sa il iertati ca a vb cu o fosta iubita la telefon? l-ati ierta? eu nu prea stiu nu credhee hee

13 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

In primul rand, eu nu sunt stapana lui, si nu am dreptul sa opresc pe nimeni sa nu vorbeasca cu cineva:d.

pai acum depinde ce a vorbit cu respectiva. daca au ramas prieteni, si au vorbit chestii de genu "ceau ce mai faci, care e viata ta" atunci nu cred ca e cazul sa ma alarmez. daca au vorbit chestii mai siropoase, poate atunci ar trebui sa`mi pun intrebari.
fostul meu vorbea cu fosta lui prietena cu care avusese 3 ani de relatie. si m-a deranjat la inceput pentru ca nu stiam ce vorbeau. dupa ce mi-a explicat ca nu-l main intereseaza de ea, si mi-a si aratat intr-o oarecare masura l`am crezut si nu ma ma`i deranjat ca vorbea cu ea. in fond si eu am vb cu fostul meu la tel chestii gen :"nu ne-am vaz de mult, cum mai esti, ai mai crescut". prostii de genu.

eu zic sa vb cu el sa vezi dc a vorbit cu ea, si mai ales sa vezi ce anume au vbtongue.

sper ca te-am ajutat:*

| haiZI a răspuns:

Doar a vorbit? hm
Oamenii mai comunica intre ei, stii?

| Andreea3219 a răspuns:

Pai depinde nu mi se pare ceva rau in a vorbi la telefon, eu si fostul ne intelegem f bine, petrecem mult tmp impreuna, suntem in acceasi cls si mai iesim si noi la un suc si apoi ne facem temele, sincer actualul nu are problema pentru ca suntem f apropiati si avem incredere unul in celalalt. te pup :X:*Si daca as fi in situatia ta, probabil i-as spune sa ma faca sa-mi recapat increderea in el.

| deadea23 a răspuns:

Depinde despre ce vorbea.nu-i poti interzice si nici reprosa daca sunt doar amici!

| Papusik_4304 a răspuns:

Hm depinde cine a sunatlaughing si nu inteleg daca s'au despartit d c mai tin legaturaraised eyebrows nu mi se pare ceva normal adica fata sau na baiatu( da nu prea cred) sufera si ink mai vb ...hm. da poate l'as ierta ca asa e in dragoste da stai un pic sti sa nu se mai repete i'as zice sa rupa toate leg cu fosta si sa tina distanta de altelewinking

| Deeviiil a răspuns:

Lolstraight face
dc sa nu ar avea voie sa vorbeasca?raised eyebrows
oricum o vorbit nimic mai multhappy
eu sincer nu i`as zice nimicwinking

| dAN_9549 a răspuns:

E penibila prietena ta, sau esti penibila depinde cine e laughing

stii vorba aia? : "O vorba nu inseamna nimic! "

zii sa analizeze asupra acestei vb

si zii ca daca faptul ca ai vb la telefon cu fosta a deranjato te va ierta pentru ca te iubeste!

| ciufiXXXXXX a răspuns:

O. M. G a vorbit doar nu altceva...
bine...depinde ce au vorbitstraight face
eu una. daca nu a fost ceva serios doar genu "salut ce mai faci etc"
nu as avea de ce sa il iert pentru ca nu a facut nimicbig grin

| DeMonLaDy a răspuns:

Doar au vorbit la telefon...stii.traim intr'o societate.
Acum depinde ce au vorbit, daca a fost o simpla coversatie de genu: ce faci, nu e problema, dar daca au intrat in alte subiecte nu e prea ok...

| pure9 a răspuns:

Depinde. daca ar fi vorbit cu exa la telefon pentru un anumit lucru care nu ti-ar afecta relatia atunci e ok. in schimb daca continua sa vb cu ea in continu atunci chiar e o problemahappy

| EstiSubPapuc a răspuns:

Mda. straight face
eu zic sa vorbesti cu el. intreaba`l daca a fost o simpla convorbire sau daca el mai tine la fata respectiva
atata timp cat exista iubire intre voi 2 nu ar trebui sa lasi o simpla fosta prietena sa va strice relatia happy

baftaa:* si nu te mai grabi sa il acuzi ca poate e nevinovat baiatu`winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nul ierti?
doar nu i-a spus la telefon ca se impaca cu ea si se desparte de tine... tie tiar conveni daca tear suna fostul prieten de pe un nr ascuns si ai rasp si iubitul tau ar intra in camera si tiar spune ca se desparte de tine? asteapta sa vezi daca continua cu fata aia. dupa aia ia decizii

| Teo1990 a răspuns:

Inseaman ca esti dusa daca eu as fii cu tine si mar suna o amica sa ma intrebe diverse sau chiar sa port o conversatie mai lunga inseamna ca te insel lol asta e o prostie