| icasimy a întrebat:

Daca iubitul vostru ar da in voi l-ati mai ierta? V-ati mai intoarce la el?

Răspuns Câştigător
| Abcd1234ef56 a răspuns:

Uite cum sta treaba, din punctul meu de vedere! Va inchipuiti ce bataie au putut incasa mamele, bunicile sau "strabunele" noastre? Au fost singure, fara nicio aparare. Rar se intampla ca femeia sa fi fost "cu testicule". S-a trait si din nefericire pentru ele (unele, desigur) se traieste groaznic. Nu exista o lege ca in tarile civilizate sa apere femeile si copiii. Stim cu totii ca in tarile civilizate daca ai ridicat mana asupra unei persoane a sexului frumos, iti petreci o perioada buna de timp in celula. Cunosc cazuri. Revenind la subiect, sunt multi factori care depind in cazul asta. Iata unii dintre ei: cine este vinovatul, cat timp are relatia, s-a mai intamplat sa te loveasca sau a mai incercat vreodata, a fost o situatie atat de tensionata incat sa decurga la acest gest, este un tip agresiv, regreta. Si lista continua. Analizeaza bine situatia, pentru ca este foarte delicata, iar noi de pe net nu putem decat sa te ajutam cu sfaturi, tu esti cea care decide. Daca omul si-a iesit din nervi la o faza in care a tot insistat mai mult timp sa nu se mai repete, iar tu, tot om fiind si i-ai iesit din cuvant, ar fi bine sa lasi putin lucrurile sa se calmeze si sa discutati intre 4 ochisori. Poti sa-i spui ceva de genul: te iert pentru ca te iubesc si nu se merita sa stricam prietenia pentru un motiv banal. Am gresit amandoi, insa tu gandeste-te ca peste un timp poti fi capul familiei, iar astfel de gesturi distrug familii si lasa copii fara copilarie. Poti sa-l intrebi, bine-inteles dupa ce spiritele s-au calmat, ce ar fi facut daca tu ii dadeai o palma intr-un loc unde ai fi fost aparata (de parintii tai, de altcineva, stiu eu...) cum ar fi trait umilinta? Sper sa nu ti se mai intample si sa aveti parte de intelegere, pentru ca intelegerea si dragostea sunt temelia unei relatii cu succes! Sarbatori fericite!

| Unity_Garuda_1909 a răspuns (pentru Abcd1234ef56):

Nu vreau sa vin cu clisee de genul "Sa nu atingi o femeie nici macar cu o floare". Cred cu tarie in egalitatea dintre sexe si femeile ar trebui sa aiba aceleasi drepturi cu barbatii. O femeie poate fi si mama, si fiica si lider si sora si iubita si verisoara si prietena si amant si confident. Nu as da intr-o femeie nici daca as avea un AK-47 la cap. Dar daca femeia respectiva are sa zicem un trecut DubiOS si face parte dintr-o grupare terorista. Sa zicem ca ia ostatece alte 2 femei nevinovate. Atunci un agent anti tero ar lovi o femeie? Ar imobiliza-o. O femeie poate fi imobilizata fara sa fie lovita. Cautati voi femeile, va roaga frumos pe voi moshul, tehnici de autoaparare, in special Aikido - Recomand din toata inima. Si mai exact Morihei Ueshiba. Calea este cea a armoniei.

35 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

De iertat, da. De uitat şi de întors la el...niciodată.

| wolder a răspuns:

Niciodata
de la o palma se ajunge la bataie

| AtateaConditii a răspuns:

Daca ar fi vina mea, da l-as ierta, mai ales daca vine el sa isi ceara scuze pentru ca a reactionat la greseala mea.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Sa-l iert?! Niciodata! As putea tolera ca nu raspunde la telefon,ca este prea ocupat,dar niciodata ca m-a lovit!
Este de ajuns sa dea o data, apoi se va obisnui cu asta. Nu stiu ce a fost intre voi doi mai exact si nu stiu nici daca vina este in totalitate a ta, insa putea rezolva problema intr-un alt mod, nu asa. Nu incerca sa iei vina asupra ta, fapta lui nu are scuza.

| Iuliiaa a răspuns:

L-as ierta daca ar da cu motiv. Motiv nu inseamna nervii lui, betie, chestii de genul. Motiv inseamna ceva rau facut din partea mea atata timp cat ne-ar afecta relatia.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iuliiaa):

Sărut mîna, oricum ar fi nu este normal ca un bărbat să dea intr o femeie, indiferent că a fost sau nu vina ei.

| RAY a răspuns:

Da,dupa ce l-as baga la morga desigur, pacat ca inca n-am gasit unul toti au pretenti vor fete

| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Eu sincer nu.

Nu merita.

O seara buna!

| HueyFreeman a răspuns:

Nu exista destule detalii.

| Kalla a răspuns:

Nu pentru ca daca a dat odata in tine fii sigura ca o sa te loveasca si a doua oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te intorci la el, va continua asa toata viata.A demonstrat ca eun om violent si prost.Da, prost pentru ca da intr-o femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca il poti ierta. Femeie, copil, barbat sau hermafrodit, cu totii mai meritam cate un capac menit sa ne readuca la realitate.

Daca a fost vina ta, el trebuie sa te ierte pe tine, chiar daca te-a lovit. Nu ma intelege gresit, nu incurajez un astfel de comportament dar fiecare om are o limita. Daca te-ar fi lovit pentru ca e un betiv frustrat, ti-as fi spus sa nu te mai uiti niciodata la el.

Ceea ce incerc sa spun este asta: daca ai gresit si el era indreptatit sa o faca, normal ca il ierti. Daca te-a lovit pentru ca e idiot, iti vezi de viata ta.

| Chamberlin a răspuns:

Nu cred ca ar mai trebui sal ierti, ca sigur te va lovi din nou.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

E cu dus si intors treaba asta. femeia cica nu se simte femeie pana nu isi ia si o palma, ceea ce mi se pare si normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Bine tiai ales numele, femeia este femeie de cand se naste, doar ca unii nu-si dau seama, cu bataia nu rezolvi nimic, mai mult te urasc cei din jur si mai mult happy

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt vorbele mele, e doar o vorba din 'popor'.
am un tovaras pe care la lasat gacica, citez: "esti prea moale, in 2 ani nu mi-ai dat nici macar o palma".
bine, femeia era moldoveanca, astora le place bataia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Ce mai popor avem si noi laughing se pare ca gagica aia era masochista rolling on the floor

| Lolităăăă a răspuns:

Nicidecum.

| anibanani145 a răspuns:

Uite eu spun ca daca iubesti acea persoana nu trebui sa dai in ea dar daca ar face asta nu m-as mai intoarce la el si nici nu ma gandesc sa il iert.

| xEndlessLove a răspuns:

Eu una sunt sigura ca nu m-as mai intoarce, chiar daca l-as iubi.

| BbyCriss a răspuns:

Nu cauta vina in tine si nu spune ca tu erai vinovata. Orice nu ar zice o fata, orice nu ar face, baiatul nu are dreptul sa o loveasca.Lasa-l sa se intoarca si sa plece, sa te numeasca chiar insa nicidecum sa nu te loveasca. Eu personal, la sigur nu m-as intoarce. Eu nu demult m-am despartit cu prietenul meu si nu ma intorc la el chiar daca ma roaga si el nu m-a lovit dar moral mi-a provocat durere.Asa ca eu in lovitura vad pricina ca deja demult trebuia sa ii uiti numele.

| ionuttemeri a răspuns:

Pai parerea mea e alta... da ar trebui sa ii ierte pentru ca ei nu le lovesc asa de fericire ci le lovesc cu scopul inbunatatiri lelatiei ei o fac cu un scop or care ar fi acela dar nuici o data nu le lovesc asa aiurea e de stiut asta asa ca fetelor daca vrei sa nu va loveasca stati naibi cuminti si o sa fie bine latfel e vai de voi

| rikkimady16 a răspuns (pentru ionuttemeri):

Prima data invata sa scrii si sa folosesti semnele de punctuatie. daca ma apuc sa citesc tot dupa cum ai scris tu o sa ma sufoc! hai sa va luam si noi pe voi la pumni cand gresiti, nu vrei? ai o minte incuiata, esti un indoctrinat crescut de mosu' in fundul curtii. mi-e mila de fata care va fi cu tine!

| ionuttemeri a răspuns (pentru rikkimady16):

Hm mai fata daca as lasa pe fata ce a gresit sa greseasca si sa nu o lovesc iti dai seama ca o sa o faca din nou asa ca nu te mai scoate ca nu ii loc

| rikkimady16 a răspuns (pentru ionuttemeri):

Nu am scot pentru ca nu am motiv, mai baiatule. am zis doar ca ai o gandire gresita, comunista, atat. daca tu gasesti rezolvare cu pumnul asta e strict problema ta. fiecare ofera ce are el mai bun.

| claudytza01 a răspuns:

Eu l-am iertat dar dupa o perioada care nu am vb cu el, asta a fost un fel de pedeapsa, si de at nu s-a mai intamplat...acum totul e bine.

| krs20kriss a răspuns:

Nu normal ca nu. daca a facut asta o data o sa faca de mai mule ori si decat sa ajung mai tarziu sa-mi para rau ca am suportat degeaba mai bine nu. Sunt o groaza de baieti pe lumea asta nu conteaza daca a fost vina ta sau nu intr-o fata nu trebuie sa dai nici cu o floare ..deci gandeste-te mai bine ..bafta

| lalla97 a răspuns:

Cu siguranta nu

| grymm a răspuns:

Da desigur

| Kaky2Z a răspuns:

Un barbat care da intr-o femeie e un nimic, daca a dat o data sigur o va face iar.

| SalamdeVara a răspuns:

Nu

| lara0505 a răspuns:

Evident ca nu, pentru ca barbatii nu se schimba si daca a facut o data va face si a doua oara, si am avut o prietena si a patit acelasi lucru l-a iertat si relatia nu a mai fost la fel si a lovit-o si a doua oara.eu cu siguranta nu l-as ierta.

| icasimy explică:

Cu toate ca am fost devina eu

| icasimy explică:

Situatia este putin mai grava este vorba si de o sarcina pierduta