| Iunne a întrebat:

Ce ar trebui sa fac?
M-am indragostit de cea mai buna prietena a mea, iar ea m-a refuzat pe motivul ca e intr o relatie la distanta cu un tip cu care nu s-a vazut nici o data decat prin poze...
Peste cateva zile dupa ce ma confesasem ea mi-a zis ca daca ii ziceam inainte sa fie in aceasta relatie acum eram impreuna...
Ar trebui sa stau pe aproape sau sa incerc sa imi fac o alta relatie... Gen e si vina mea ca nu am vazut semnele ei mai devreme si le am vazut prea tarziu, insa acum nu ii convine sa ii fac avansuri din cauza relatie la distanta, adica ei se vor intalni minimum in 2 ani.
Eu deja sunt indragostit nebuneste de ea si sa nu petrec timp cu ea e mult prea mult pentru mine.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa nu le mearga relatia aia la distanta, mai ales daca ar avea posibilitatea sa se vada abia peste vreo 2 ani, dar eu zic sa nu stai sa pierzi timpul. Poti continua sa vorbesti cu ea, poate o atragi spre tine si o scoti din porcaria asta in care s-a bagat si o faci sa inteleaga ca nu e o relatie normala ce face ea.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să discuți cu ea, poate îți dă vreo șansă. Dacă nu aș zice să o uiți și să o vezi ca pe o amică.

| Pain03 a răspuns:

Salut!
Am fost si eu in aceeași situație in care ești tu acum, exact la fel, cu aceleași detalii.
Ce mi s-a întâmplat mie sta in felul următor, tipa in sine era cu un băiat din alt oraș, adica o relație la distanta, tipul isi batea joc, nu prea il interesa de nimic, ea tot mi se plângea mie, tot la mine apela când ii era greu, si eu normal ca m-am îndrăgostit si nu am avut cum sa evit asta.
Dupa ce a lasat-o ala am încercat sa vorbesc cu ea pe tema asta, dar din păcate ea ma considera cel mai bun prieten si nimic mai mult.
Asta din cauza ca nu am acționat când trebuie si am ratat singura ocazie.

Sfatul meu pentru tine este sa vorbești cu ea sa ii spui sincer tot ce simți, daca merge e bine, daca nu merge las-o in pace si încearcă sa rămâneți la stadiul de prieteni.
Daca o sa continui sa te învârti dupa ea mai mult o sa iti para rau si o sa suferi, daca vezi ca ea va mai avea aceleași sentimente. Si nu e ok sa te folosească nimeni, nu ii fa toate plăcerile dacă ea e cu altul si nu cu tine, ca mai mult ai de pierdut.
O zi frumoasa!