| AnastasiaSt a întrebat:

Ce ar trebui să faca un barbat atunci când o femeie plânge in fața lui, din cauză că au avut o discuție in contradictoriu?

Bărbatul si femeia fiind intr-o relație.

Așadar, la finalul discuției in contradictoriu, ea, fiind mai sensibilă, începe sa plângă... El...ce ar trebui sa faca in acel moment?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce sa faca? S-au certat putin, nu s-au despartit, se iubesc in continuare... deci totul este bine big grin
Asa ca el ar trebui sa o ia in brate si sa ii spuna ca totul este bine. Chiar daca intervine orgoliul si baiatul (sa zicem) ca a avut dreptate, pana la urma tot ar trebui sa ia fata in brate si sa o linisteasca.

Daca nici intr-o relatie nu se pot baza pe linistea si consolarea celuilalt... atunci cand?

| LoveSleep a răspuns (pentru DoarBogdan):

Te cam iei dupa mine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru LoveSleep):

Hmmm. Cred a am raspuns in acelasi timp thinking

Desi... acum ca iti citesc raspunsul, ce? Ai zis tu asa ceva? laughing fara o gluma cu subinteles, un raspuns la obiect? Imposibil. laughing

Poate tu te iei dupa mine smug

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

In cazul in care plânsetele devin o obișnuiță, un fel de șantaj emoțional, in acel caz ar trebui să o părăsească si să cauta alta mai potrivită.

| RAY a răspuns:

Chiar e trist sa te părăsească bancomatul, plange adica joaca teatru, terminati cu poveștile astea

| LoveSleep a răspuns:

Ar trebui s-o ia in brate si sa-i spuna ca e totul ok, ca ar trebui sa uite fiecare ce s-a intamplat, ca nu are rost sa se certe, etc.
Si maine cand se simte mai bine s-o ia de la capat cu cearta.

| Crackman a răspuns:

Asta, depinde de discuție.
Dar dacă are dreptate să nu cedeze că plânge ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.Sensibilitatea nu e o scuza pentru iesiri dramatice.