| IrenneDrt a întrebat:

Ce are diferit sexul anal fata de cel vaginal? [DAU FUNDA]

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

Apai pe langa dieferenta clara de orificiu sunt diversi factori. Am inteles ca primele ture sunt foarte dureroase, dar ca apoi ar fi placut de la unele amice. Altele au spus ca e oribil cap-coada. Ideea e ca fara prezervativ nici nu se discuta ca la cate bacterii sunt acolo, cu toate spalaturile, orificiul respectiv nu a fost creat pentru sex asa ca partenerul risca niscaiva boli si infectii. Cu un prezervativ rezistent, preferabil cu lubrifiant banuiesc ca e ok.
Am inteles ca o usoara dilatare a sfincterelor ar aparea, dar nici sa faci pe tine ca un pensionar de 90 de ani (imi cer scuze pensionarilor de 90 de ani care nu fac pe ei). Ideea e ca eventualele fisuri anale pot duce din nou la infectii-neplaceri.
Si in sfarsit la multe fete e greu pana simt ceva placere. In principiu partenerul trebuie sa le stimuleze clitorisul si sa fie si ele excitate pentru ca sa mearga.
Eu personal n-am de gand sa incerc, nu de alta, dar daca sunt plictisitoare in viata real; a, prefer sa fiu la fel si in pat, traditionala ca sa zic asa.
Dar cine vrea si se simte bine, sa o faca. Dar cu protectie copii, ca bolile oricum se iau.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, pai exista multe diferente.In primul rand placerea nu e la fel, sexul vaginal e cel normal, insa lumea a inceput sa faca si sex anal, oral, etc...ca sa fie mai interesant sau pentru. a descoperi placeri noi.
Daca faci sex anal nu poti ramane insarcinata, daca faci vaginal poti sa ramai, asta ar fi o diferenta.
Apoi...sexul anal nu cred ca e asa placut ca sexul vaginal, in plus sexul anal poate sa iti provoace mai mari dureri si neplaceri, eu una nu as incerca.Fiecare face cum ii place, oricum sexul vaginal este `originalul ` si asa e normal.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu ramai gravida, dar la miliardele de microbi, mai bine alegi alte variante, mult mai ok!

| foxi a răspuns:

Diferenta este ca intre cal.si trmvai!

| AndutzaAndu a răspuns:

E o diferenţă ca de la cer la Pământ.

| Sapphire a răspuns:

La cel vaginal penetrarea se face in vagin iar la cel anal in anus. happy

| danielagoldica a răspuns:

Mirosul puternic de ****!

| rosto a răspuns:

Bacteriile prezente. doamneee laughing

| Mihaic93 a răspuns:

Prin cel vaginal nasti, prin celalalt... te caci.

| weedini a răspuns:

Sexul anal - trebuie sa fi mai precaut.adica sa faci spalaturi inainte sa incerci asa ceva (de siguranta). placerea, din cate am obsevat, este mai mare in comparatie cu sexul normal.depinde de la o persoana la alta. orice trebuie incercat in viatabig grin

| Pijamale a răspuns:

Gaura rolling eyes

| alinutssa_7292 a răspuns:

In fund rolling on the floor si gata

| Alynu_Alyn_1995 a răspuns:

Diferenta este ca miroase si ca placerea este mai mare