| ignatzel98 a întrebat:

Ce as putea sau ce ar trebui sa fac?

Acum cateva zile am fost la un bal si am dansat cu o fata, dupa un timp ea mi-a spus ceva din care eu am inteles ca se duce la prietenele ei,iar eu credeam ca s-a saturat de mine,pe cand de fapt ea m-a intrebat pe mine daca vreau sa ma duc cu ea la prietenele ei sa ne faca cunostinta,iar eu cum nu am inteles de la inceput am inceput sa merg spre masa mea pana cand m-a prins de mana si m-a intrebat daca nu vreau sa merg cu ea.I-am spus ca nu intelesesem bine ce a spus si ea a ras. Dupa ce am ajuns am facut cunostinta cu prietenele ei si am mai dansat,timp in care mi-a povestit despre ea,ce-i place,la ce scoala,chesti din astea. Dupa care m-a intrebat daca vreau sa ma duc sa stam jos pentru ca ea nu mai vroia sa danseze,ne-am dus,am mai povestit,am mai ras...
Din cat am stat cu ea am vazut ca e o fata frumoasa,inteligenta,amuzanta, prietenoasa, in general o fata care oricine ar vreao prietena.In timpul asta eu am inteles ca ea era atrasa de mine, banuiesc ca daca nu era nu ar fi acceptat sa danseze cu mine si mai ales nu mi-ar fi povestit despre ea. Dupa un timp dupa ce ne-am dus sa stam jos eu a trebuit sa plec acasa, dar nu intainte sa-i cer fb-ul.In zilele urmatoare am vorbit cu ea pe fb,dar de fiecare data gasea o scuza sa plece adica ori zicea ca e somn ori ca are teme ori ca are treaba.
Eu am vrut sa va intreb pe voi ce ar trebui sa inteleg din asta si ce ar trebui sa fac, ar vrea sa fim prieteni, ma place? sau chiar deloc?

5 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Timida e putin posibil, dar daca ainceput sa iti povesteasca despre ea din prima si sa iti arate ca o atragi nu prea cred. Exista si posibilitatea ca ea chiar sa fi avut teme si ce mai zicea ea, nu te gandi numai la rauwinking. Incearca sa o inviti in oras, iar daca zice nu intreab-o de ce si in functie de raspuns mai insista sau las-o balta. Succes!happy

| neutrino a răspuns:

In seara balului fata te-a placut dar a ramas dezamagita ca tu ai plecat. Exista un proverb: "bate fierul cat este cald". Acum este tarziu.

| Kalla a răspuns:

Ea a vrut doar sa fie prietenoasa nimic mai mult!
Dupa cand ai inceput sa o cauti ai speriat-o si acum te evita pentru ca nu vrea sa-ti dea iluzii si sa-si ingreuneze viata.Are prieten, daca o interesai te saruta acea seara.
Nu o mai cauta altfel o sa te cam urasca. Daca ti-a vorbit o seara si ati dansat nu inseamna ca de acum trebuie sa fiti Romeo si Julieta.

Nu vreau sa fiu rea, sunt doar realista.

| dorin1990 a răspuns:

O fata oricat ar fi de timida sa zic asa daca a observat faptul ca tu ai vrea sa ai o relatie cu ea nu te evita. poate te place mai asteapta si tu putin, caut-o vezi cum reactioneaza.

| Lucy26 a răspuns:

Eu nu stiu ce za zic..ar cam trebui sa ii zici ca o placi sa sa te scuzi daca o sperii dupa aia ii ceri parerea despre tine si o intrebi daca vrea ceva in legatura cu tine daca nu.I'm sorry!