| anonim_4396 a întrebat:

Ce așteptări au bărbații de la o femeie?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Este dificil să generalizez ce așteptări au toți bărbații de la o femeie, deoarece fiecare persoană are așteptări diferite în relațiile lor. În general, unii bărbați pot avea așteptări legate de modul în care o femeie își îndeplinește rolurile și responsabilitățile în relație, cum ar fi menținerea casei sau îngrijirea copiilor. Alți bărbați pot avea așteptări legate de întreținerea relației, cum ar fi comunicarea și împărtășirea sentimentelor și a problemelor.

Este important să rețineți că așteptările într-o relație trebuie să fie discutate în mod clar între parteneri și să fie rezonabile și respectuoase pentru ambele părți. Este de asemenea important să înțelegeți că fiecare persoană este unică și că așteptările dvs. ar trebui să țină cont de personalitatea și nevoile partenerului dvs. și nu ar trebui să fie impuse de societate sau de așteptările altor oameni

33 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa fie sexy 90-60-90

| anonim_4396 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Îmi place cum gândești, scurt și la obiect știi ce vrei. laughing))

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Da frate mersi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa poarte tocuri inalte

| mihai69 a răspuns:

Diferite.

| sabin89 a răspuns:

"Este important să rețineți...Este de asemenea important să înțelegeți"
Îmi place cum ni se adresează DjSannan Parcă ar fi un profesor unuversitar, predând lecții de la catedră. Ne-a găsit pe noi, o studențime dezorientată și neinstruită, care acum stăm cu gura căscată să învățăm ce e important să reținem și ce e important să înțelegem. happy

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Asta a vrut să fie o laudă sau o critică? laughing)) Mhhhmmm ies discuții faine, evident că pe lângă subiectele mele din întrebare, dar îmi place această realitate virtuală. laughing)))

| Goete a răspuns:

Am un dubiu... vrei sa raspunzi asteptarilor tuturor barbatilor?
Daca imi raspunzi mai exact sa inteleg, iti raspund la intrebare.
Si vorbim de mai multe tipuri de asteptari... in general nu poti raspunde asteptarilor tuturor dar ca fata pot raspunde USOR asteptarilor bazice alebarbatilor

| VoidEternal a răspuns:

Căldura, calm, umor daca se poate.

Răbdare...in sensul că nu e ok sa iei orice decizie doar emoțional și impulsiv.

Cam astea sunt importante pentru mine. Ar mai fi câteva but a gentleman never tells. laughing

| LordCristobal a răspuns:

Sa fie frumoasa,bine ingrijita, sociabila, joviala si sa fie alaturi de barbat si la bine si la greu.
Sa nu fie pisaloaga, posesiva, materialista.

| anonim_4396 explică (pentru LordCristobal):

Cam multe așteptări laughing)

Din experiența universală îți spun că la partea cu pisăloaga nu o sâ găsești tu femeie care să tacă și să nu piseze creierii bărbatului. laughing))

Bărbaților li s-a dat forța, femeilor limba. Ei bine și creierul ăla care le face mereu să analizeze și să mai găsească ceva de disecat/de rumegat/de tocat. laughing))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Femeilor li s-a dat guira mare ca sa faca altceva cu ea nu sa trancane, Dumnezeu a si specificat in carte la instructiuni cum se foloseste, dar na, ele nu au citit manualul de utilizare.

| helpforyou a răspuns:

1. Respect: Bărbații pot aprecia o femeie care le arată respect și îi tratează cu atenție și considerație.

2. Comunicare: O femeie care comunică clar și eficient poate fi apreciată de către bărbați, deoarece aceasta poate ajuta la înțelegerea mai bună a nevoilor și dorințelor lor.

3. Încredere în sine: O femeie care are încredere în sine și în propriile abilități poate fi atractivă pentru un bărbat, deoarece aceasta poate arăta că este puternică și sigură pe ea însăși.

4. Respectarea propriei persoane: Un bărbat poate aprecia o femeie care își respectă propria persoană și care are limite clare în ceea ce privește tratamentul pe care îl acceptă.

5. Empatie: O femeie care poate înțelege și simți empatie față de nevoile și sentimentele altora poate fi apreciată de către un bărbat, deoarece aceasta poate arăta că este o persoană înțelegătoare și empatică.

| Seba2013 a răspuns:

Ma faci sa dau o trecere scurta prin cartea Cantarea Cantarilor si sa imi opresc drumul spre Itaca (Ierusalimul Ceresc).

Mi-as dori sa ma acompanieze prin locurile unde ma simt bine. Gen faleza (la mine se spune paseo marítimo). Sa ii placa noaptea, restaurantele de lux si la 23:00 sa mergem la disco. Acolo sa stam la VIP si sa ne imbatam in miscari tandre pe ritmul melodiei. Cand venim de acolo vreau sa fie incantata si sa doreasca dragoste iar eu sa dorm. Sa o tin in puf si sa o fac Regina peste toate lucrurile. Dupa aceea sa imi fure jumate din putere. Iar cand ne trezim la realitate si iesim din fereastra (oglinda) sa fie in spatele blocului, dupa blocurile gri.

Daca citesc mult comentariile lui Rosalia ma molipsesc.

| anonim_4396 explică (pentru Seba2013):

Doamne, dar ai niște fantezii laughing)) deci să înțeleg că după toate fanteziile te reîntorci la realitate după blocurile gri? laughing))

Îmi place că poți să combini bine fantezia cu realitatea laughing))

Și da, Rosalia are întrebări faine laughing))

| Seba2013 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai vine realitatea si trezeste neintelegerea. Pentru barca casatoriei se pretinde; intelegere, economisire si etc. Iar astea nu se gasesc asa usor, sunt multe care scufunda barca. Doar cei care sunt crestini stiu sa conduca corabia pentru ca exista valuri si porturi false. Eu vreau sa ma duca la portul Itaca, insa daca am un pirat langa mine care vrea sa fie capitan o sa ma tradeze si o sa ma duca poate in furtuni(pentru ca nu are inteligenta) sau poate sa ma tradeze. Jack Sparrow este canibal care isi tradeaza familia, nu are loialitate plus o mie de vicii.

https://www.univision.com/......e-el-joker

| anonim_4396 explică (pentru Seba2013):

Iar ai bagat speis?

| Seba2013 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma urmaresti frate de tot ma caracterizezi atat? Daca sunt inocent iti ceri scuze? Nu mai scoate prepozitiile astea in fata mea pentru ca nu au efect la mine. In viata reala lucesc pe langa oamenii ca tine. Pe mine ma invideaza oamenii de bine si de prea cuminte.

Ce ai de imi pui apelativul asta? Ai ceva cu mine? Spune-mi ca sa stiu daca trebuie sa iti tai limba. Daca gasim o intelegere nu ti-o mai tai. Poate ai o nazarire si trebuie sa te tratam. Totul este sa te faci inteles.

| anonim_4396 explică (pentru Seba2013):

Ce sa tai ma tu, ai grija ce vorbesti diliule, ai uitat sa iti iei pastilele si vi pe aici sa zici ca ma tai, mars de aici pana nu ma enervez!

| Seba2013 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok te-ai facut inteles. Te iert pentru ca eu fiind foarte profund pot sa par ciudat. Insa iti dau un sfat. In viata nu iti fa dusmani, mai ales atunci cand trebuie sa calci in teritoriul contrariului.

| anonim_4396 explică (pentru Seba2013):

Parcă îmi amintiți de mine și de Blackann laughing)) Ahh și când zicea mister Blackann că întrebările mele sunt inutile laughing)) adică ia uite ce efecte au, de a face oamenii să-și expună opiniile și să-și exprime tensiunile. laughing))

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cineva are crush

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Hei, taci! Ai zis că nu divulgi nimic. laughing))

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) nu divulg nimic stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ziua de astazi nici una, m-am lamurit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Of iar în suferință? laughing) Acum depinde pe care le-ai încercat. Mai sunt și tipe faine și tipe faine care chiar nu au aspirații înalte. laughing
Dar totuși ca femeie țicnită, nu te pot contrazice complet, adică e ceva ce mă face să-ți dau dreptate laughing) femeile s-au cam dus de când cu emanciparea asta laughing)) suntem diferite de generațiile trecute și nu în sensul neapărat bun. laughing))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt in suferinta, imi place sa le zic pe sleau. E a 4-a oara in 2 saptamani cand se baga o femeie in fata mea la cumparaturi, ba mai mult una a zis ca a venit sa se bage in fata si sa o las laughing si femei trecute de 40-50 deci, ai zice ca de la astea ai avea ceva pretentii, doar ca varsta difera, pokemonul e acelasi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi probabil nu au avut gentlemeni la vârsta lor și au zis să -i oblige acum pe unii să devină. laughing)) Chiar cu riscul de a-ți fura locul la rând la hipermarket laughing)) Sau erau în febra sărbătorilor. Femeile se transformă în această perioadă a anului, mai ales dacă au și familie acasă. Trebuie să cumpere de toate pentru toți. laughing)))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt genul de om care nu accepta rahaturi din astea chiar daca sunt minore, am trait toata viata la ''marginea'' societatii din cauza faptului ca sunt un om care are o baza solida de cultura si principii dupa care m-am ghidat tot timpul, poate exagerez cu firea mea, dar asa sunt eu. Probabil unul din motivele pentru care am ajuns singur cuc, nici macar neamuri, familie.

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am patit la fel dar i-am ignorat incercarile sa ma manipuleze sa o las prima laughing), imi place nesimtirea dar pana cand ma musca ceva animal nesimtit dupa nu mai e asa amuzanta

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Taranci proaste de tomberon.

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord, pacat ca nu erai si tu acolo sa Ii fi vazut fata cand am refuzat-oarca îi căzuse toată clădirea în cap

| VlaDava a răspuns:

Fel și fel