| BLUEishot a întrebat:

Ce ati alege dintre familie, prieteni si dusmani care le-ati alege... poate ziceti prieteni si famile dar eu acum am observat ca si dusmanii iti pot deveni prieteni big hug Deci ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

In ziua de azi nu mai poti avea incredere nici in familia ta, dar in cei care ti-au fost dusmani si ti-au devenit prieteni? Mai devreme sau mai tarziu toti vom realiza ca suntem singuri, ca nimeni nu va suferi alaturi de noi, ca fiecare are viata lui si vrea sa si-o traiasca asa cum ii place.
Iar eu as alege familia (mama, tata, sora, fara alte rude!)

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar familia

| mgtow a răspuns:

Pardon ma refer la parintii mei, eu nu vreau sa am familie in viitor, pa

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu am încredere doar în familie, deci aş alege familia.

pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Dusmanii bineintelessmugEi sunt minunati, motorul cu aburi al existentei mele.Nu stiu ce m-as face daca intr-o zi nu le-as preda macar o lectie de smecherie.Mereu am fost pe principiul:"Ce poate fi mai rau decat sa fi barfit? Sau nu filaughing"

| Pissy a răspuns:

In orice caz, familia. Ea va fi mereu langa tine atunci cand ai nevoie. happy

| ionika17 a răspuns:

Da se zice ca mai bine un dusman decat un prieten fals. Dar eu oricum as alege prieteni care sunt adevaratihappy. Si nu stiu cum ai ajuns la concluzia asta ca dusmani iti pot deveni prieteni?smug

| Adyr0 a răspuns:

Dusmanii iti pot deveni prieteni doar daca le iese ceva din prietenia cu tine, au un anume interes, nu-ti devin prieteni asa din senin.

| andreii2 a răspuns:

Familie 100%

| Lime a răspuns:

Cum se zice : tine-ti prietenii si familia aproape iar dusmanii si mai aproape!

| ИОМЭD a răspuns:

In primul rand tine-ti dusmani super aproape, pentru ca vor fi primii care te vor trada.
In al doilea rand ai grija la prieteni, cum vin asa se duc oricat de buni si apropiati vor fi tot te vor rani si daca nu o fac nu te poti baza pe ei

Nu in ultimul rand familia indiferent de orice sunt legati de tine prin nastere, chiar daca le convine sau nu, sunt singurii care te vor primi inapoi indiferent de greseli

Un dusman te va arde cu prima ocazie, un prieten cand il superi, cu familia poti sa gresesti de multe ori dar vor fi mereu acolo pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.)Familia, bineinteles pentru ca lor le poti spune, ce unui prieten, nu le poti zice.
2.)Prietenii, ei iti vor fi aproape mereu, dar sa ai mare grija, ca, cum spunea si ИОМЭD "cum vin asa se duc ".
3.)Dusmanii.hm.pai sa ai mare grija si la ei, ca poti primi cate o "surpriza"neasteptata oricand.Si exista cazuri, cand un dusman, iti poate deveni prieten, dar nu asa de bun ca un prieten adevarat.
Sper ca te-am ajutat >big grin

| donsoara a răspuns:

Familia. Uneori si prietenii iti devin dusmanibig grin