Buna dimineata! Am nevoie urgent de ajutor!
Ce inseamna acest citat:,, Sa aiba prieteni pe prietenii romei si dusmani pe dusmanii romei".Va rog ajuta-ti-ma!

2 răspunsuri:
| Bagaciosul69 a răspuns:

Inseamna ca dintre dusmanii si pritenii Romei toti sunt la fel(ca grad de comparatie).

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Bagaciosul69):

Exista si o alta interpretare, nu neaparat care sa te contrazica:'Sa fiu puternic (cel mai puternic, de vreme ce am prieteni si dusmani puternici ca ROMA IMPERIUL). Caci oamenii puternici au si prieteni si dusmani pe masura!