| alexuzha a întrebat:

Ce ati face daca iubitul var insela? il yertati sau nu?

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Pai sunt barbati care au familie, inseala, si tot acasa la familia lui se intoarce, si nu neaparat cum dendesc alte fete ca daca le'au inselat au facut-o doar pentru ca nu ii mai satisface ele, poate in momentul ala aveau problemele lor erau jos de moral infine intelegeti voi ce vreau sa zic, odata l'as ierta pentru ca parerea mea fiecare merita a 2'a sansa, numai ca se zice ca daca a facut-o odata o mai poate face si a 2'a oara, odata il iert a 2'a oara il parasesc pot sa am si copii cu el happy eu prietene fete nu am adica am cateva care salut salut hai pa laughing, prieteni mei cei mai buni sunt baieti si ei judeca altfel faptul daca pe ei iar insela prietena/sotia, din cauza ca ei sunt mai orgoliosi, si din cate am vazut la cateva fete care au inselat dupa ce au dat de alta. nu s'au mai intors la familie s'au la iubit. oh go on

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, greu...am patit si eu odata sa fiu inselata, dar am aflat de la el, fiindca mi-a recunoscut adevarul, a fost destul de dureros sa stiu ca persoana iubita m-a tradat, dat pana la urma din iubire l-am iertat... oricum daca nu imi zicea el, eu nu aflam sigur;
Am decis sa ii acord o noua sansa, asta a fost la 6 luni de relatie, acum avem 1 an jumate si nu am mai avut astfel de probleme, oricum atunci relatia noastra era una mai seaca si nu prea era asa serios ca acum, s-a schimbat multe de atunci...eu cred ca oricine merita o noua sansa, dar unii daca vede ca ii ierti, mai repeta ce a facut si e dureros daca afli; sper sa nu treaca nimeni prin asta.
DAca ai puterea sa ierti, fa-o ca oricine mai greseste, mai calca stramb.
Oricum eu l-am iertat demult si el a apreciat asta si acum ma iubeste si ma respecta mult, dar totusi nu am uitat si nu voi uita niciodata fapta lui, iert dar nu uit!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Ce aţi face dacă iubitul v-ar înşela? Îl iertaţi, sau nu?" - Seamănă cu ce ai scris tu?
Dacă te-a înşelat, la cum scrii, are 150% dreptate!

| Rukhsandra a răspuns:

Nu...niciodata

| madalicious a răspuns:

Daca imi arata ca merita sa-l iert si ca ii pare rau, poate l-as ierta. Insa ar dura luni bune ca sa fie totul ca inainte, si poate nici nu va mai fi totul ca la inceput.
Dar daca nu l-as iubi sigur as pune pe cineva sa-l bata sa vada cu cine s-a pus cand a facut asta.winking

Dar u? L-ai ierta?

| αndï a răspuns:

Oricine merita a 2-a sansa... daaar daca face misto poti sa te pisi pe relatie

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Nu.nu cred ca as putea ierta! Din moment ce sunt o persoana credincioasa lui, nu vad de ce el m-ar insela!
Si sa zicem ca i-as mai da o sansa, insa intotdeauna ii voi reprosa acest lucru!
Numai bine!

| LinNaA a răspuns:

Daca te inseala odata o va mai face de multe ori...depinde daca te iubeste cu adevarat si tu tot, plus la asta esti sigura de sentimentele lui fata de tine si esti sigura ca nu se foloseste de tine poti sal ierti

| yanny`s a răspuns:

Nu l`as iertano talking
sau ma rogtongue

laughing daca il iubesc prea mult, il iert, dar il fac si eu sa sufere si sa fie si el in locul meuP

nu e bine ca doar unul sa sufere si altul sa isi bata joc nu?

| validana a răspuns:

DA.Deoarce il iubesc foarte mult l-as ierta.Este firesc ca orice om sa greseasca. Daca as afla din alta parte ca el ma inseala, as reactiona altfel dacat daca mi-ar fi spus el.Stiti si voi cum se spune:greseala recunoscuta este pe jumatate iertata.As trece peste orice mi-ar face, chiar daca imi este greu pentru ca eu imi doresc o familie cu el si il iubesc enorm.Si barbatii care au copii si nevasta, care au atatia ani de casnicie, tot se mai scapa si isi inseala nevastele.Este urat acest lucru din partea ambilor parteneri daca se intampla, dar se iarta daca exista iubire. O iubire de viata nu se lasa pentru o greseala de genu asta. Daca greseala este repetabila atunci se trece la despartire, chiar daca este foarte dureros mai ales in casniciile in care exista si copii.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Depinde ce intelegi u prin a insela : sa aiba o amanta, sa pupe pe vre`una pe buze, sa faca sex cu ea.dk ar avea o amanta nu l as ierta, dar pentru un sarut sau o noapte l`as km ierta, ca oricum cu aia o noapte cu mine toata viata

| blonduu a răspuns:

Iti garantez ca din iubire poti trece peste orice (nu imediat dupa, dar in timp), dar daca continua sa fie tot asa, incearca sa te indepartezi

| Doa'Do a răspuns:

Nu.Nu l-as ierta... sau daca l-as iubi foarte mult, da.

| カルメン a răspuns:

Cu siguranta nu l-as ierta...nicio fata nu merita astahappy

| tweety_8071 a răspuns:

De iertat l-as ierta dar de uitat nu as putea sa uit. l-as ierta daca l-as iubi cu adevarat, daca iubesti cu adevarat nu ai cum sa nu ierti, cine spune ca nu iarta nu iubeste cu adevarat.
. In plus sa nu uitam ca barbatii sunt tot barbati, se stie ca ei fac diferenta intre iubire si sex, iar noi nu de aceea ne e asa greu sa-i intelegem. Daca te iubeste in continuare si a fost o simpla "aventura" cu cealalta iarta-lwinkingdoar daca cu adevarat il iubesti:X

Bye byewave

| Alina_5575 a răspuns:

NU, atata timp cat o face odata si il iert o face si a doua oara.

| tpufpe a răspuns:

Daca il vad ca ii pare sincer rau, il iert dar nu uit si ii acord a2a sansa pentru ca il iubesc, iar daca repeta fapta atunci nu il mai iert, chiar daca as suferi dupa despartire, dar decat sa insele mereu mai bine fara.

| Danyella94 a răspuns:

Nu. chiar daca l as iubi enorm nu l as putea ierta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu cine, si la cat de departe s-a ajuns,
daca m-a inselat e clar ca nu meritawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ca se zic cred ca as plati cu eaceeasi moneda.si mie mi s-a intamplat de 2 ori si pe unul din ei l-am iertat dar acum fa ce crezi u daca e cazul sa ti se fi intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ias mai da o a doua sansa da daca nu las iubi nu las ierta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu l-as ierta, pentru ca asa o sa faca si a doua oara, am patit-o eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinind cont ca sunt primul pe anul asta vreau sa va spun ca si buna mea sotie m-a inselat dar nu stiu de cate ori e uite ce se intampla cand iubesti si esti inselat ajungi sa scrii despre asta in prima ora a anului 2011 eu nu mai stiu ce e cu mine ca o iubesc asa cred dar sa stiti ca parerea me e ca nu m-a inselat numa pe mine ci sunt multe lucruri care lea incalcat cu asta incredere, orgoliu, multe altele e greu de zis dar eu inca sunt distrus pentru asta cu toate ca a trecut 2 luni ma urmareste o ura imensa pentru ia care nu o pot infrange