| anonim_4396 a întrebat:

Daca iubitul / iubita v-ar insela ati putea ierta? (Amanunte...)

Răspuns Câştigător
| R_8074 a răspuns:

Prima oara probabil ca as ierta. Insa nu asa usor pentru ca mi ar fi greu. Nu as suporta sa fiu inselata, sunt o persoana foarte geloasa, nu mi place ca prietenul meu sa se uite dupa altele asa ca sa ma insele. laughing doar ca daca si ar face un obicei din a ma insela nu as mai ierta.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata.

| Libelle a răspuns:

E o diferenta intre a ierta si a uita.
As trece peste cumva, dar ar exista mereu un sentiment de neincredere care mai devreme sau mai tarziu tot ne va afecta pe amandoi.

| katy a răspuns:

Eu m-am razbuna.

| Ирина19 a răspuns:

Nu,niciodata.Asa ceva nu se iarta, si daca a inselat o data exista posibilitatea sa o mai faca.

| shtephie a răspuns:

Supa reincalzita nu mai e la fel ca la inceput! Nu, n-as ierta infidelitatea. Cand iubesti nu inseliwinking

| Papusik a răspuns:

Poate l-as ierta. Dar m-as razbuna cu siguranta love struck

| тecнιннιlα a răspuns:

Ii o vb happy. Atata timp cat iubesti, ierti. Probabil in timp as ierta happy, dar n`ar mai fi la fel ca inainte happy.

| simona_3709 a răspuns:

CHIAR DACA AS VREA NU AS PUTEA. Daca persoana iubita te inseala inseamna ca nu a avut sentimente destul de puternice pentru tine.
Nu cred ca as putea sa iert si chiar daca as face-o totul s-ar termina atunci, adica relatia mea s-ar duce la vale.
Legatura aceea s-ar rupe si odata cu asta cred ca s-ar duce si dragostea mea pentru el. Iar acum vine intrebarea. Daca totul n-ar mai fi ca inainte din partea mea de ce sa-l iert?
Unii spun ca daca-l iubesti il ierti dar daca ma iubea el pe mine nu ma insela. Unele rani nu le vindeca nici timpul.Asa ca raspunsul meu e categoric NU.

| Cjay a răspuns:

Nu

| Cjay a răspuns:

De fapt poate as ierta depinde daca as tine la ea

| Vali87 a răspuns:

SIncer, dc as iubi-o da cred ca as ierta-o.

| Eaaaaa a răspuns:

Daca iubesti ierti. Eu l-am iertat dar nu am uitat, si ii "scot ochii" cu asta decate ori am ocazialaughing
Daca a gresit nu are decat sa plateasca!

| DenizaVonDe a răspuns:

L-as ierta insa foarte greu! m-a inselat si sigur ar mai face-o odata! pan la urma dc nu? a facut atunci o face si acum! insa l-as ierta pentru ca inca il mai iubesc

| Dyony01 a răspuns:

Fiecare dintre noi chiar daca aveam o relatie suntem tentati sa ne inselam parteneru/partenera dar asta nu inseamna ca p tine nu te mai iubeste, a fost tentat/a si poate dupa ce te-a inselat chiar ii pare foarte rau.eu zic ca as iarta o data de 2 ori dar a 3 oare nu mai pot... sper ca te-am ajutat...t pup :*:*

| romeo78 a răspuns:

Problema, nu este iertarea. Problema este de ce te-a inselat?
Intai, sa iti faci o autocritica, sa vezi unde ai gresit.
Sa vezi, ce isi dorea ea/el si ce i-ai oferit tu.
Tu vroiai doar sex, el/ea nu.
El/ea vroia mai multa iubire, atentie, respect, iar tu o/il neglijai.
Intotdeauna, inselarea vine, din propria relatie esuata.
Sa fie pentru cea/cel inselat o lectie.
Sa incerce a doua oara sa nu mai greseasca, caci acelasi lucru v-a pati de fiecare data.
Iar, referitor la intrebare, da as putea ierta, dar ar fi bine, sa ierti doar greseala in sine si sa ramai amic cu respectiva persoana, dar NICIODATA, sa nu mai accepti o relatie cu acea persoana.
Te-ar putea crede slab, si te-ar insela de cate ori ar avea ocazia.
Fii tu insuti si nu te lasa calcat in picioare.

| Melinda_8816 a răspuns:

Daca il / o iubesti, ierti, te gandesti ca a gresit. s-a intamplat. dar daca se intampla si a 2 a oara, nu mai ierti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric nu. Nu mai exista amanunte. Exista doar un "nu".

| Criiiss a răspuns:

Nu