| Dariaaa a întrebat:

Daca ati afla ca iubitul/iubita va mintit de mai multe ori, ati mai putea ierta?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde cu ce m-a minţit.
Dacă m-a minţit în ceea ce priveşte fidelitatea ei, nici măcar n-aş lua în calcul s-o iert. La revedere, pa!
Dacă m-a minţit în ceea ce priveşte cât a costat cursa cu taxiul sau nu ştiu ce altă chestie minoră, evident aş ierta. Chiar şi dacă perseverează în greşeala respectivă.
Contează foarte mult cu ce m-a minţit şi dacă afectează în mod grav relaţia în sine!

Numai bine.

| TitiDrLove a răspuns:

In cazul asta cred ca ar conta si ce fel de minciuni?

Răspuns utilizator avertizat
| dincolodevise a răspuns:

Toate au o limita...nu o sa continue asa pana la nesfarsit si nu e bine ca dupa si-o ia in cap...

| DeeaBlondiii a răspuns:

Il ierti o data, il ierti de doua ori, da se invata si profita de slabiciunea asta a ta.Lasal sa-ti arate ca regreta ca te-a mintitwinking

| Allexandraaa a răspuns:

Daca il iubesc, da. Sunt dispusa sa iert pana la o limita happy.

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Dastraight face
Mi`e mi s`a intamplat de mult ori ca ma`a mintzit si tot l`am iertat cu speranta ca intr-o zi se v-a schimbaoh go on

| daminushh a răspuns:

Si apoi te-ar minti iar si iar...

| luisanamy a răspuns:

Nu conteaza ca a mintit de mai multe ori, omul daca vrea se schimba si ar trebui sa il ierti pe cel iubit, bineinteles daca il iubesti cu adevarat!

| alexandra05 a răspuns:

Il ierti odata, dar nu de mai multe ori.Eu una nu as mai avea deloc incredere in el.

| Annie a răspuns:

Daca minte sa ma protejeze deceva poate ca las ierta dar sa ma minta in felul acela urat nu!