| kkkmakafull a întrebat:

Daca iubitul/iubita te-ar insela, dar si tu l-ai inselat la randul tau(el /ea te-a iertat pentru infidelitate)tu ai ierta? ai avea puterea?

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Daca el a fost la 'fetele vesele' n-ai decat sa-i spui sa-ti dea si tie 120 lei la fiecare partida de acum incolo...

| kkkmakafull explică (pentru sweetangels):

Buna astaalaughing chiar am sa ii spun chestia astalaughing esti geniala sau genial laughing

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca m-a inselat de 3 ori si eu doar o data nu as putea sa o iert, ar trebui sa o insel si eu de 3 ori ca sa fim chit pe chit sau de 4 ori ca sa fiu mai smecher laughing

| madyddd a răspuns:

N-as insela si nu as accepta sa fiu inselata!

| SameMistake a răspuns:

Si eu mi-am pus intrebarea asta.
Iubitul meu stie tot ce simt. Stie ca sunt incredibil de razbunatoare si neiertatoare. Atunci cand m-a iertat, fiindca il inselasem(eram mai copila ce-i drept), i-am spus ca eu nu l-as ierta niciodata pentru asa ceva. Cu toate astea, a continuat. Pentru ca ma dorea, pentru ca desi a suferit enorm de mult, nu putea sa renunte la "marea lui dragoste". Si uite ca au trecut doi ani de atunci. Si nimeni nu a mai inselat pe nimeni.
Multe persoane insa, aleg sa raspunda mereu cu aceeasi moneda cand au fost raniti(ceea ce, din nefericire, as face si eu). Asta nu demonstreaza decat imaturitate la acest capitol, si dificultatea de a accepta ca ai fost umilit.
Daca el te va insela, o va face mai mult ca sigur ca sa "vezi si tu cum e". Tocmai de aceea, fiindca prin asta demonstreaza ca lui ii pasa de prestigiu, si nu de relatia in sine, ti-as sugera sa NU il ierti. Dar depinde de felul tau de a fi. Si, mai ales, depinde daca aceasta relatie de iubire MERITA totul, sau nu.
Daca ai dubii in ceea ce priveste relatia, nu are rost niciodata sa ierti umilirea.

| vocea a răspuns:

Eu unul nu, nu ai cum sa ierti asa ceva

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Eu am iertat. Chiar daca nu eram chit, ca el se intinsese ceva mai mult.hee hee

Doar ca la un moment dat incepi sa te intrebi de ce a simtit nevoia sa te insele, tu stiind deja de ce ai inselat si trebuie sa fi suficient de indiferent/a ca sa nu dai crezare gandurilor.

Mie imi place sa privesc relatia ca pe un fir de ata. O data ce s-a rupt si-l innozi, nu mai este la fel la atingere. Mereu vei simti acel nod. si cu cat sunt mai multe noduri, cu atat e mai neplacut la atingere. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am inselat pe iubitul meu si i-am spus si m-a iertat dar si eu las ierta daca mar insela...dar stiu ca nu ar face asta numai ca eu l-am inselat.

| sweetangels a răspuns:

Kkkmakafull geniala happy te pup laughing

| Wukii a răspuns:

Categoric, nu.

| DoarSteff a răspuns:

Sincer iti zic ca nu. Dar nu stiu de ce intrebi asta. Adica difera de la persoana la persoana. Daca esti ca mine (si sper ca nu) nu l-ai ierta. Eu n-as ierta asa ceva pentru ca as sti ca eu cand am inselat n-am facut-o pentru ca m-am plictisit ci pentru putina "adrenalina", insa mi-as face impresia ca daca ea m-ar insel ar face-o pentru s-a plictisit. Pur si simplu... Oricum cum am zis, difera de la persoana la persoana, fiecare ce crede. Eu iti zic sa nu-l ierti dar cine esti tu sa ma asculti asa-i? happy Pace.