| Slowmotioon a întrebat:

Ce ati face? M-am intilnit cu fosta prietena, de care m-am despartit acum 2 ani, si acum vine si imi zice ca nu ma uitat, ca ma iubeste ca in tot acest timp mereu s-a gandit la mine.si chesti de genu! Ce sa fac? Ce sa-i zic? Sincer nu mai tin la ea ca la inceput, deoarece ea a decis sa ne despartim...Nu stiu ce sa fac! o parere buna mi-ar fi de folos.mersi!

Răspuns Câştigător
| M.J. a răspuns:

Fa-o sa inteleaga ca ce-a fost a trecut, ea si-a ales un drum, tu la fel...asta e. e prea tarziu. cel mai bine e sa ramaneti amici.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu mai tii la ea si e normal, nu o lasa sa isi faca iluzii, poti sa ii spui ca in viata ta a aparut altcineva.

| simoSTAR a răspuns:

Daca esti in dubii inseamna ca ai vrea macar saincerci sa vezi cum e...si eu am patit-o...normal ca intre timp mai avut alte relatii, ai avut alte relatii, alti oameni cu comportamente diferite... ce a fost nu va mai fi, dar incearca de dragul timpului petrecut impreuna si o sa simti pe pielea ta ca nu se mai poate happy

| Linda a răspuns:

Crezi ca ai putea s-o iubesti? Crezi ca te-ai putea eventual casatori cu ea? Si eu cred ca e important sa stii de ce s-a departit de tine. Daca nu ai pe altcineva in viata, daca crezi ca in 2-3 ani va puteti casatori, daca raspunsul la primele doua intrebari este afirmativ, poti sa mergi pe varianta asta.

| ATB a răspuns:

Hmm pai. daca mai ti la ea ar trebui sa discuti cu ea serios... sa reflectati la probleme din trecut... si sa plecati de la inceput ca orice problema are fiecare. din cauza unei greseli facute de celalalt sau ceva care deranjaza sa vi le ziceti reciproc si sa incercati sa le rezolvati impreuna. NU uita sa ii ceri raspunsuri din cauza careia te-a parasit si sa ii spui ca esti gata sa o iei de la capat doar daca nu va exista o astfel de despartire din senin, iar fiecare problema, neplacere facuta de unul sa fie spusa pe fata. si amandoi veti gasi rezolvare. Alina ciorba reincalzita e buna... daca a fost tinuta in frigider.si chiar s-ar putea sa te sature, si aici poate ca fata s-a maturizat in 2 ani si poate se reaprinde dragostea la care toti aspiram, cea care sa tina toata viata. Bafta. Sa fi iubit!

| danim7 a răspuns:

Intreab-o ce a determinato sa se desparta de tine si daca o mai iubesti vorbeste cu ea dar eu zic ca e mai bine sa o lasi in pace...sa fitii doar prieteni, dar daca inca mai simti ceva pentru ea...eu zic ca oricine mai merita o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba reicalzita nu-i buna, ramaneti doar amici, castigul este mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cati copii are. nascuti sau nu.ca am mai vazut casatoriti in doua luni si nascut la 7. asta e. marei gradina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...trec prin aceeeasi chestie k si fosta ta.prietena...am 2 ani de cind m-am despartit de fostul...si.totusi...ink mai tin la el...desi am mai vb cu altii... el... a avut cv mai special...(el m-a lasat)dar.pentru mine.ink inseamna f mult.si nu pot sa-l uit... dar daca ar fi sa te sfatuiesc. ti-as spune. k macar sai dai o sansa...doar daca crezi. ca mai ai cv sentimente.cit de mici pentru.ea...aici depinde doar de tine.niciodata nu asc c e spun altii...ci doar inima ta...sa fii iubit