| indy_5318 a întrebat:

Ce calitati trebuie sa aiba o femeie pentru a fii buna de casa?

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa faca multe si sa vorbeasca cat mai putin!

mlm
| mlm a răspuns:

Sa stie sa faca orice, sa fie o buna gospodina, sa stie sa aiba grija de copiii si sa fie buna la patwinking

auran
| auran a răspuns:

De ce vrei sa te insori?! stai linistit mai ai timp sa te nenorocesti... dar, tu cum ti-ai dori sa fie? oricum se schimba pe parcurs asa ca nu te lasa pacalit de aparente...

| sorin a răspuns:

Sa faca de toatehappy

| abis a răspuns:

Ce inseamna buna de casa? laughing

Nu te preocupa de lucrul asta, cine te iubeste, te iubeste si daca nu stii sa faci nimic in casa. Bine, ar fi util sa te descurci prin gospodarie, dar chiar daca nu stii nimic, veti invata amandoi impreuna.

Nu inteleg de ce nu-si pun si baietii intrebarea asta, ce calitati ar trebui sa aiba pentru a fi "de casa"...

| dulcika a răspuns:

Buna.
pai in primul rand trebuie sa stie sa faca mancare(sa n-arucebarbacsu cu cratita dupa ealaughing), sa spele vasele bine, sa fie o mama buna la copii...etc

| sh0w a răspuns:

Sa faca 70 de lucruri.69 si cartofi pai.happy

| spiritul a răspuns:

Sa fie plecata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iei pe post de decoratiune, sau cum? Nu inteleg sintagma: buna de casa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Bună de casă? Asta înseamnă că femeia este considerată direct slugă!
O femeie trebuie să fie gospodină, iubitoare, înţelegătoare, îşi susţine punctul de vedere în diferite situaţii, deciziile din interiorul familie se iau de comun acord, are propria ei personalitate, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca tu vrei sa-ti iei sluga in casa, nu femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In bucatarie sa fie bucatareasa, in baie sa fie spalatoreasa si in pat curva!