| ioana_serb a întrebat:

Ce calitati trebuie sa aiba o femeie?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Frumusetea e in ochii privitorului!
O femeie poate intruni calitatile standard..., dar ele sunt apreciate de cei din jur, sau de barbatul ei, in functie de relatia ei cu acestia!
Anumite calitati, in functie de imprejurari, pot deveni defecte, daca ceilalti nu le stiu aprecia.
O femeie trebuie sa stie sa fie FEMEIE! Sa fie feminina, delicata, sa stie sa se igrijasca, sa isi puna corpul si tot ce are mai frumos in valoare, dar discret-sa nu dea in vulgar, sa fie informata si sa aiba o vasta cultura generala, sa fie ordonata, sa zambeasca mereu, sa se descurce in bucatarie, sa stie sa iubeasca si cu trupul si cu sufletul...
Si undeva am gasit asta:
Se cer patru calitati unei femei:
Virtutea- sa-i imbrace Inima.
Modestia- sa-i lumineze fruntea.
Blandetea- sa-i stea pe buze.
Munca- sa-i inobileze mainile.

8 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca e vorba de o femeie trebuie sa fie educata, cocheta, finuta etc. Daca femeia e totodata sotie si mama trebuie sa fie o gospodina buna, pentru a putea tine casa in picioare.

April
| April a răspuns:

Pentru ca raspunsurile sunt pe cat de spontane unele si elaborate altele mi as ingadui sa le completez cu o gluma (pe care poate unii chiar o stiti). Se spune ca un barbat i-a spus sotiei sale:_De ce v-o fi facut Dumnezeu pe voi, femeile, atat de frumoase? Femeia i-a raspuns:_Pentru ca barbatii sa se indragosteasca de noi. _Atunci de ce v-a facut EL atat de proaste? _Pentru ca si noi sa ne indragostim de voi!

April
| April a răspuns:

Cele pe care le apreciaza barbatul pe care il iubeste.

| DenissaDeea a răspuns:

Sa fie frumosa inteligenta finuta. sa stie sa fure inima jumatati lui, sa fie intotdeauna cu un pas un inaitea barbatului (femeie de casa mama si sotie buna. si frumusete interioare)

| viorel2c a răspuns:

Cele 5 reguli ale unei bune relatii:
1.Este important sa gasesti o femeie care sa tin in frau gospodaria, care sa stie sa gateasca si care are un job banos
2.Este important sa gasesti o femeie care sa te faca sa razi, care te intelege si cu care poti sa vorbesti si sa discuti
3.Este important sa gasesti o femeiepe care te poti baza si care nu te minte
4.Este important sa gasesti o femeie care este buna la pat si care face sex cu placere si de cate ori vrei
5.Este foarte important ca aceste femei sa nu se cunoasca intre ele

| devine a răspuns:

Din ce punct de vedere?laughing daca din punctul de vedere al unui barbat, trebuie sa fie sclava si panarama lui personala. Daca e din punctul de vedere al unei femei, femeia trebuie sa fie aranjata, sa stie sa manipuleze barbatii, sa stie cat si ce sa ceara, sa fie desteapta si sa aiba un job mult mai bun ca barbatul si tot asa happy

| anastazzia21 a răspuns:

Frumoasa (macar frumusete interioara)gospodina cuminte si tarfa la pat happy

| andriutzza a răspuns:

Unele dintre calitatile femei:

-pentru ca in creierul nostru este loc si pentru altceva decat sex
-pentru ca putem sa ne aratam fricoase fara s rada nimeni de noi
-pentru ca vara ne putem imbraca in haine stramte si mulate fara sa se spuna despre noi k suntem gay...
-pentru ca baietii sunt atat de usor de "citit"
-pentru ca putem s ascultam muzica siropoasa fara s rada nimeni de noi
-pentru ca avem si altceva de vorbit in afara de fotbal si masini
-pentru ca nu trebuie sa facem noi primul pas
-pentru ca nu o sa avem chelie cand o sa imbatranim
-pentru ca putem sa purtam parul lung fara sa se ia profii de noi
-pentru ca nu ne ia nimeni peste picior daca ne aratam sentimentele pe fata
-pentru ca e mult mai simplu sa dezbraci un baiat dulce de boxeri decat sa deschizi sutienul unei fete
-pentru ca baietii cad mereu in plasa cand facem pe neajutoratele
-pentru ca femeile traiesc mai mult decat barbatii
-pentru ca o data pe luna avem o scuza sa nu participam la ora de sport
-pentru ca o gramada de songuri de texte sunt declaratii de dragoste pentru fete
-pentru ca putem sa mergem de strada tinandune de mana cu cea mai buna prietenafara ca oamenii sa se uite ciudat la noi
-pentru ca un suras dulce si un fluturat de gene putem deschide fara probleme orice usa din lumea barbatilor
-pentru ca datorita fardurilor putem arata in orice zi altfel
-pentru ca nu trebuie s parem intotdeauna cool
-pentru ca nu se vede imediat cand suntem excitate
-pentru ca putem face 3 chestii deodata: sa vb la tel, teme si sa ne uitam la tv