| victorshao a întrebat:

Ce caută o fată la un băiat astăzi?

Văd foarte multe fete de la mine din liceu, cu băieți care au mașini, permis, arată bine, bani, etc.

Oare sunt fete care ar dori să fie într-o relație cu mine?
Mi-a venit să râd citind întrebarea, normal că nu vrea nimeni să fie într-o relație cu mine, dăă.

- am 18 ani, sunt virgin, nici nu știu să sărut, am un "hadicap", nu știu să sărut, mi-e și rușine.;

- am 1.75m și am doar 48kg, un lucru care mă frustrează și îmi vine să mă dau cu capul de pereți, sunt un schelet mergător.;
Automat pornesc cu un "handicap" la drum față de alții, ei arată bine, fetele se simt în siguranță.;

- sunt emotiv, am răni emoționale și multe lucruri care țin de psihologie.;

- nu am experiență, din nou, mă doare când spun asta deoarece sunt conștient că fetele caută unul cu experiență și nu mai am șanse.;

- stau cu părinții, job nu am, încerc să învăț pentru examenul de bacalaureat.;

- eu nu știu să comunic, sunt timid și anxios.;

Cel mai probabil fetele nici măcar nu mă privesc din cauza aspectului fizic.
Am o oglindă lângă mine, mă uit în ea acum și acum văd încă o cauză, sunt urât cu spume (chiar sunt, fața mea zici că este un ou)

Nici nu știu ce să mai cred. Femeile caută doar statut financiar, musculatura și mașina dintr-un bărbat?

Colegul meu de bancă și el este destul de slăbuț dar o fată s-a îndrăgostit de el și ea a inițiat relația. Și din nou mă critic mai tare, că a găsit o fată.

Doar că eu îmi doresc să abordez, nu să fiu abordat, una dintre caracteristicile masculinității.

Cu ce mă diferențiez?

Am observat că colegii mei se gândesc prea mult la sex și colegul ăsta de bancă mi-a zis că abia așteaptă să i-o tragă partenerei.
Ce fac mulți: să ofere iubire, siguranță, lucruri elementare. Bineînțeles că mă gândesc și eu la sex, e normal.

Eu consider că o femeie adevărată și-ar dori (vreau să-mi răspundeți dacă am dreptate sau nu, știu că femeile sunt diferite), SĂ FIE ASCULTATĂ, SĂ NU FIE CRITICATĂ, JUDECATĂ sau ETICHETATĂ, ÎNCREDERE, LOIALITATE, SPRIJIN EMOȚIONAL i-aș pune steluță la asta.

Ce mă atrage pe mine?

Cel mai mult m-a atras un zâmbet. Regret și păcat că fata aia s-a pus într-o relație cu altcineva și am auzit că le merge bine. Oricum nu se uita la mine, la modul în care arăt și la ce liceu sunt eu.

Momentan nu aș vrea o relație lungă, o relație relativ scurtă, să mă bucur de viață, să învăț ceva din fiecare.

Nu înțeleg cum alții fac sex prin băile cluburilor, de ce sunt femeile atât de atrase de acei oameni?

Știu că scriu mult, scuzați-mă.

Eu am "teoria", dar mi-e frică să o aplic din cauza aspectului fizic, frica de refuz, de a mă face de râs.
Am nevoie de o schimbare, dar nu știu de unde să încep.
Vreau seriozitate!

Mulțumesc.
Zi faină să aveți!

Răspuns Câştigător
| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

Salut. În primul rând : fii tu însuți. Deoarece majoritatea fetelor se uită doar după ce vor dânsele. Nu trebuie neapărat să ai multă masă musculară sau să fii bogat. O fată care te place cu adevărat, aceea te va aborda și îți va oferi dragostea ei, dar până atunci ai răbdare: timpul le rezolvă pe toate. Lasă femeile, că ai timp de ele, acum ai alte obiective de dus la bun sfârșit, de exemplu: să promovezi 12 clase, să dai examenul,, maturității" și să-l iei. După te poți axa pe alte principii, facultate, job-uri etc. Nu-ți face griji, până la urma urmei, e mai bine să fii tu cu tine, decât să trăiești cu cineva care îți face zile amare.

| RAY a răspuns (pentru 0VolkSWaGeN1):

Nu se uita, sunt atrase involuntar

| victorshao explică (pentru 0VolkSWaGeN1):

Apreciez foarte mult comentariul tău. Ai precizat că mă pot axa pe alte principii.Ok. Trece anul ăsta, fac 19. Facultatea câțiva ani, să spunem că voi avea 22-23 de ani, la facultate nu prea ai timp de femei. (nu o să fac facultate pentru că nu voi face față). După stai și lucrezi 8h/zi, 8h/zi le dormi, 1-2h/zi le faci pe drum, 1/zi pe petreci mâncând. Și mai ai și alte lucruri de făcut. Mai ai foarte puțin timp pentru tine. O să fii obosit, timp de relații sau de femei nu cred că voi mai avea. Și după lucrezi 40-45 ani, și s-a dus viața.
Mulțumesc, seară faină!

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimeni nu cauta nimic, avem in creiere un program de selecție sexuala, astfel plăcerea este involuntara, desigur contează înălțimea, aspectul fizic, bani nu pot cauza atracție fizica, cei care spun ca sunt materialiste sunt urați, nu atrag sexul opus, da-o naiba de treaba cați din noi avem mașini, vile, numai exagerați aiurea, tu vezi de aspectul tău fizic
sala, culturism, mâncare buna, cv cărți de dezvoltare personala, multa bafta

| victorshao explică (pentru RAY):

Mulțumesc mult!
Nu mă refer la Lambourghini sau ceva, dar sunt care au mașini frumușele, toate sunt cumpărate din banii părinților!
Seară faină!

| RAY a răspuns (pentru victorshao):

Serios toți băieți care au iubita au părinți bogați sau mașini faine, asta e o ignorare a adevărului, ești urat omule, numai cauta scuze, eu în viata mea nu am văzut un unu sa se plângă dar sa arate bine

| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma ca-ti spun dar tu nici nu arati a barbat, la 1.75m si 48 de kg arati probabil ca un copil de scoala generala.
De ce nu pui mana sa te hranesti serios ca ar trebui sa ai macar 70kg la varsta si inaltimea ta.
Cand tu insuti nu dai doi bani pe cum arati, cum crezi ca ar da o fata, cand te vede atat de slab si nesanatos?
Nici nu-i vorba de masina aici, ca nu masina aduce relatia, ci baiatul /barbatul care deschid gura si sta in fata ta.

| FOG92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Barbatul puterea dragostei, cocalar, tatuat din cap pana in poola foarte pompat asta e modelul vostru in viata

| Violleta2022 a răspuns (pentru FOG92):

Asta-i stilul si modelul tau de barbat poate, ca al meu este total diferit, mai ales ca avem peste 30 de ani impreuna.

| FOG92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt pe invers, mersi de feed back :laughing

| FOG92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi place ca sunteti activa va impartiti viata privata cu sfaturi date pe TPU, nu, parca asa stiu ca aveti si copii

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sincer... nu am citit chiar tot, asa ca o sa ma leg in primul rand de primul aspect.

De ce crezi ca... cauta neaparat ceva din cele mentionate? Poate cauta intelgere numai. Poate cauta un moment de liniste. Poate cauta chiar tot ce ai scris mai sus. Poate NU cauta absolut nimic si vrea ca totul sa vina pe parcurs.

Ai abia 18 ani mai... doar 18, pai inca esti tanar. Abia acum pornesti pe urmele vietii si toate vin la timpul lor.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

''Văd foarte multe fete de la mine din liceu, cu băieți care au mașini, permis, arată bine, bani, etc.''

Și? laughing Dacă-mi place o persoană, ar trebui să o resping dacă are ce ai înșirat ce ai tu acolo, ca să nu par o materialistă? Lol. Probabil au și alte calități, dar nu la vedere. Ești cam superficial.

Asta cu ''nu știu să comunic'' iar nu o înțeleg, s-a născut cineva învățat? Mai făcea unu listă ieri pe aici cu problemele lui, dar o dată nu ar fi zis: totuși, încerc să evoluez, mă duc la psiholog, fac un sport ca să învăț să mă simt bine cu mine etc. ''Femeia adevărată'', iar o abominație :-&

Nu te mai gândi la relații, lucrează la tine. Să fii tu ok cu tine. Să-ți scoți clișeele astea din cap. Să vrei un om lângă tine care se descurcă în viață e firesc, nimănui nu-i place să se chinuie sau să-și împrumute iubitul de bani laughing.

| alexalx1234 a răspuns:

"Femeile caută doar statul financiar, musculatura și mașina dintr-un bărbat?" Da. Ți-ai răspuns singur la întrebare. Relațiile oricum sunt o pierdere de timp, nervi și bani.

| Cheo0S a răspuns (pentru alexalx1234):

Pai macar ai fost intr-un daca zici ca sunt o pierdere de nervi si bani?

| Loser87 a răspuns (pentru alexalx1234):

Câtă dreptate ai, rar mai găsești fete ca lumea. Relațiile nu sunt numai lapte și miere, e și stresul cât casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai multe probleme nici nu stiu ce sfat sa iti dau, mai bine uita de femei si lucreaza la tine daca vrei sa ai vreo relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am citit tot ce ai scris, dar îți spun clar ca nu contează mașina și banii asa cum Spuneti toțihappy
Contează sa ai fizic într-adevăr, pentru ca fizicul e primul care trebuie sa atraga.
Ideea e sa începi sa vorbești cu fete ca tine. Normal ca dacă tu ești mai timid etc, nu trebuie sa te duci la o fata mai matura decât tine. Tot cu fete ca și tine trebuie sa începi sa vorbești. Și sa fi curat, îngrijit. Eu personal la un baiat îmi place sa văd :
- fizic placut
- sa fie mai barbat( adică sa simt protecție din partea lui, nu ca eu sunt bărbatul in relație)
- sa vorbească cu mine frumos și sa fie atent
- sa nu fie mincinos
- sa nu fi avut 20 de relații de 2 săptămâni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://vm.tiktok.com/ZMRpanes3/

| victorshao explică (pentru anonim_4396):

Apreciez comentariul tău de mai sus, dar crezi că acest videoclip m-a ajutat, pe tiktok poți vedea orice, oamenii sunt fake pe rețelele de socializare, mi-a provocat mai mult rău. Oricum nu aveai de unde să știi. Mulțumesc!

| Cheo0S a răspuns:

Scumpule bagate pe o femeie matura te invata ea in tainele iubirii de nu poti duce. laughing

| victorshao explică (pentru Cheo0S):

Ce să zic, m-a ajutat mult comentariul tău.

| Cheo0S a răspuns (pentru victorshao):

Pai la ce com te-ai fi asteptat.
Cand zici
Nu judeci
Ba judeci nici tu nu stii ce faci.

Vb serios, o femeie Mai in varsta te intelege si e Mai empatica cu tine, eu asa am scapat de timiditate.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Îmi pare rău că suferi. happy Ce are dacă ești virgin?winking Totul ține de a nu suferi. Poți trăi fericit cu tine, dar tu singur alegi să-ți complici viața și să-ți plângi de milă sad prin dorințele tale. Succes în găsirea adevăratei fericiri! big grin

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

big grin Sunt 3 categorii de oameni în lumea asta, care se încadrează la această problemă. happy

1. Cei care sunt virgini și suferă și au o stimă de sine scăzută la mod exacerbat (accentuat, intensificat) sad Oameni hărțuiți și singuratici. sad

2. Cei care nu mai sunt virgini sad și suferă au o stimă de sine scăzută la mod exacerbat (accentuat, intensificat) sad Oameni hărțuiți și singuratici. Și

3.Cei care sunt virgini și vor să rămână așa pe viață și se simt mândri și fericiți de această performanță, acest aspect big grin, care nu vor să fie ca ceilalți "lupi singuratici" și nici ca doritorii de a fi ca ei, care tot lupi sunt. happy  Ei doar sunt mulțumiți cu ceea ce sunt și nu îi interesează de ce fac restul. Imuni, nonconformiști. happy

happy  Din ce categorie vrei să faci parte! big grin Eu îți sugerez 3!winking Alegerea îți aparține! Nu te ghida după părerile lor eronate! Tu nu ai nevoie de astfel de proști. Tu fii deștept ca să nu suferi! happy Cei care își ghidează viață, după a altora, nu și-o mai trăiesc pe a lor. Sănătate și aștept și o fundă dacă ți-a fost util sfatul meu. : )) Eu cred în tine!winking

happy  Să știi că sunt o grămadă de virgini frumoși, deștepți și smecheri. big grin Sunt curios de ce nu ești mulțumit cu ceea ce ești. Facebook ai? winking  Ni-l poți da, să vedem cine ești și cum arați? happy

| victorshao explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Mulțumesc mult de tot. Nu mai aveam așteptări să primesc răspunsuri.
Nu sunt mulțumit cu ceea ce sunt pe toate planurile, de la aspect fizic, financiar, la intelingeță, etc. Am intrat în această bulă neagră din prima zi de când m-am mutat. Descoperind colegi noi și îndepărtându-mă de locul natal, a fost totul prea rapid. Și de atunci m-am izolat, comunicarea era aproape de 0. Un alt motiv, este că nu sunt o persoană inteligentă. Mi-a plăcut școala doar până în clasa a 3 - a, după am intrat în traumă (părinte alcoolic 7-13 ani, în fiecare zi episoade, sunt mult, nu scriu atât.). Starea actuală este deplorabilă. Sunt axios (comunicare 0, izolare, o mulțime de gânduri și emoții), depresiv, cred, asocial, introvert, stimă de sine scăzută, gânduri de suicid + (2 un fel de tentative), credințe limitative.
Lucrurile care m-au doborât cel mai tare sunt: aspectul fizic, am 18 ani, 50kg, 175cm, sunt un schelet mergător, nu mi-a spus niciodată o fată "bună" măcar. Inteligență precară, am intrat la un liceu și un profil foarte "prost" din oraș, nu ai viitor cu așa ceva. Nu știu, poate am probleme la creier, nu mă pot concentra și învăța și stau foarte prost cu vocabularul și exprimarea. Poate că este din cauza izolării și a dependeței de calculator, nu am mai comunicat. Eu folosec câteva fraze și atât. Mi-e frică de viitor, știu cum va fi, îl cunosc deja. Nu am mai chef de nimic, câteodată mă întreb: "De ce trăiesc acum", sau "De ce merită să trăiesc, eu nu aduc valori, un om în minus este insesizabil." Am fost la psiholog, după prima ședință, i-am trimis acest mesaj. "Ce ar trebui să facă un om atunci când nu mai are chef de viață și de a trăi."
Să nu creăm filme, sunt o persoană aproape normală, plâng de puține ori, nu încerc să mă sinucid, încerc să învăț pentru BAC, dar ceva nu îmi dă pace, sunt gol.

| victorshao explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Nu am permisiunea de a trimite mesaje. Cum îți trimit Facebook-ul meu?

| FOG92 a răspuns:

Astea-s povesti de prostit virginii pe TPU laughing) am mai zis-o in sute de intrebari de pe mii de conturi, am din liceu colegii de scoala ingineri foarte urati si slabi care sunt singuri de mai bine de 10 ani laughing) in scoala neavand vreodata o pzd! GET USED TO IT, nu dai sub coada acum la facultate NICI ATAT

| Anemius34 a răspuns:

Lasă că îți găsești tu jumătatea, iubitul meu și el îi înalt slab și fără mașină, permis, sau bani mulți
Și suntem de doi ani împreună eu am 19 ani și el 20 de ani