| anonim_4396 a întrebat:

Ce conține lichidul preejaculator (Sperma) și ce vitamine are? Prin ce se reproduce?

Dau funda pentru cel mai bun răspuns!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Lichidul preejaculator, denumit și lichidul Cowper (de la glandele Cowper) sau fluid preseminal, este secretat în momentul în care bărbatul este excitat, adică în timpul preludiului, pe parcursul actului sexual şi în timpul masturbării dar, după cum sugerează și numele, înainte de ejaculare."

Din cate deduci, lichidul preejaculator NU este totuna cu sperma.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Sperma nu inseamna lichid preejaculator.
Sperma este un lichid ce conține spermatozoizi, de culoare albă si il poți vedea atunci cand ai orgasm.

Lichidul preejaculator in schimb, el este transparent si il poti observa înainte de a ejacula.

| KingOoO a răspuns:

Ba, lichidul preejaculator NU este spermă.

Mai asteapta vreo cativa ani. Vezi sa nu lasi vreo fata gravida.

| anonim_4396 explică (pentru KingOoO):

Bă frate dacă nu știi numai comenta și informează te pe net, Nu mi spui tu mie că lichidul preejaculator nu este spermă.

| KingOoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai copilas, lichidul preejaculator este transparent. Poate sa contina soermatozoizi in cantitate mica cu anumite conditii. El iese de obicei imediat cum sa trezeste gigel.
Unii elimina lichidul abia inainte de orgasm.

Iar sperma, de care le este frica fetelor, contine spermatozoizi in cantitate enorma. E samanta vietii si se elimina in timpul orgasmului.