| Mocanu_Marian_1987 a întrebat:

Ce credeti ca o relatie de iubire ramane platonica daca nu se ajunge intimitate?

Răspuns Câştigător
| oOAndreea233Oo a răspuns:

Dupa parerea mea, o relatie poate fi stabila si fara sex. Trebuie doar sa va iubiti reciproc. De exemplu, altii spun ca sexul conteaza 90% intr-o relatie, dar daca dupa scurt timp de la intretinerea actului sexual va despartiti, si el se duce la alta? O relatie stabila, poate fi si fara asa ceva. Ca sa fie stabila trebuie sa va iubiti, sa aveti grija unul de altul, sa va respectati si sa fiti fideli si de incredere.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru oOAndreea233Oo):

Iubirea platonica este cea care se manifesta fata de o anumita persoana si niciodata nu-i va fi marturisita, cum ar fi iubirea resimtita fata de; un vecin, un profesor, un artist, o personalitate, etc. (deci NU iubit/a) si ceea ce este cel mai important este complet lipsita de sexualitate (fara sex), sau orice alt contact fizic, direct, intim.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scrie mai corect intrebarea inca o data si iti raspund.

| darrio2007 a răspuns:

Ce ai baietas? Ti-am raspuns tie ceva?

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca da, fiindca o iubire platonica, neexprimata, poate dainui in timp chiar intreaga viata. Iubirea platonica este forma cea mai pura a iubirii fiind mentala si/sau spirituala, lipsita de sexualitate sau contactul fizic direct/intim. Parerea mea. happy

| vocea a răspuns:

Sexul conteaza 90% intr-o relatie, trebuie sa stii cum sa iubesti partenerul pentru a-l face fericit

| Roby1212 a răspuns:

Bai,cioara borata, eu zic sa iti vezi de **** ta, pe langa ca esti mai prost ca si omul de zapada te apuci si injuri tu pe aici sa pari tu mare smecher.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roby1212):

Taci ma in morti tai de panarama jegoasa bai saracule ce morti tai ai?!, cau **** si nu sti cum de ce morti tai te bagi in seama cu **** mea ma pisatule bai zdreamzto bai orfanule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roby1212):

Nu am raspunsuri ca tine copy paste de pe net lacherman, vezi-ti de saracia ta in **** mea si numai comenta aiurea.