| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti? daca ti-ai prins prietena ca te-a inselat a 3a oara, insa nu s-a culcat cu respectivii, si se cearta cu parintii ei pentru mine merita sa o iert?

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

Sunt unele femei care nu se mai simt atragatoare si vor sa isi arate feminitatea si fata de alti barbati,sa vada ca inca mai sunt atractive,nu e frumos ce ti-a facut,daca te iubea nu facea asa,atata timp cat nu s-a culcat cu ei, e perfect, eu zic ca mai merita o sansa dar daca profita si de asta si continua sa te insele chiar daca e vorba de un sarut, las-o pentru ca se joaca cu sentimentele tale, daca nu te iubeste chiar nu merita lacrimile tale.Bafta!

38 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce sa zic eu, daca o persoana isi inseala odata perechea, ajungand pana in pat cu celalalt, este doar odata, o greseala mare, dar pana la urma doar o greseala, se mai poate trece peste.
Dar in cazul tau cum este? Trebuie sa intelegi ca asa ii este felul, ii place si ei de tine, te iubeste, dar pentru ea aventura ii ca un drog, si poate sa tina cat de mult la tine, nu se poate abtine sa nu calce stramb. Si, conteaza sau nu conteaza, pana la urma se poate si sa ajunga si in pat cu ceilalti, de dragul aventurii. Poate sa conteze asa de mult faptul ca te iubeste pe tine, incat sa poti tu trece peste toate aventurile ei? Hai sa zicem ca se poate si cuminti, ca asta este doar o perioada.
Sunt multi si nu, si da in problema ta, nu pot eu sa-ti zic ce sa faci, tu decizi daca merita sau nu: iubirea ei pentru tine conteaza mai mult pentru tine, sau iubirea ei pentru "suspans", "aventura"...

| mona a răspuns:

Nu stiu, de tinut se pare ca tine la tine daca se cearta cu parintii pentu tine dar cand te gandesti ca de 3 ori te-a inselat, deja ar trebui sa iti dea de gandit

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si crezi ca nu o va face si a 4 oara? pai ce inseamna inselat in opinia ta? poate numai sunteti pe aceeasi lungime de unda si e cazul sa va despartiti, iar daca tu vrei sa te minti singur, nu ai decat sa o ierti, si pe viitor vei mai pune o intrebare de acest gen.
O zi frumoasa sa aihappy

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
O data mai cum mai e, ori ce om merita a doua sansa chiar si cu riscul de a repeta greseala.
Dar de 3 ori? Deja intrece masura, nu stiu cum mai poti sa stai cu ea.
Personal rupeam lagatura cu ea...
Daca se culca cu ei tot la fel puneai problema?
Aici asta e o problema care te priveste in mod direct, nu pot altii sa decida in locu tau.
Doar tu esti in masura sa iei o decizie.
Daca se culca cu 10 si altii iti spunea sa o ierti, o iertai?
Hai sa mai fim si seriosi si nu te lasa jucat pe degete...

| Azµre a răspuns:

Îi dai papucii de prima dată nu văd de ce să o ierți! Te-a înșelat odată a doua oară deja te-a luat de prost.

| Oana92 a răspuns:

Nu merita sa o ierti nici dupa prima tradare...

| Exilee a răspuns:

Nu! Nu te uiti ca te joaca precum o marioneta? Ea nu este de tine. Meriti pe cineva mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e suficient ca se vede cu altii? sau va trebui chiar s-o prinzi ca sa intelegi ca e de usi multe? se cearta cu parintii ptu tine, asta iti ofera certitudinea ca nu te va insela intr-o buna zi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja numesc -inselat-ceea ce face ea. deja numai ai incredere in ea. chiar e nevoie sa-ti spuna altii ce sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.de la o imbratisare pana la f...i nu e decat o piedica sa se puna jos.si numai o simpla barfa despre tine cu altul, e de ajuns. femeia de multe ori in viata este puterea din umbra care-l ajuta si-l sustine pe barbat.nu il barfeste,nu-l inseala,nu-l paraseste, nu-l injoseste.iar barbatul, o iubeste, o ocroteste, si o respecta ajutandu-se reciproc.cu iertarea e de ajuns odata.a doua oara nu mai e cazul dar poate merita.a treia e deja prea mult.

| SefaTa97 a răspuns:

Ce treaba au parintii?
Logic ca nu!
Adica isi permite sa te insele, d ar in schimb se cearta cu ai ei ca sa vezi tu ca" tine" la tinehappy.
Nu merita. Cum te-a inselat de 3 ori, o va mai face!
Succes!

| Jackul336 a răspuns:

Nu, doamne fereste, a 3 a oara deja e patologic

cine inseala nu merita nici a 2 a sansa

de unde stii cum te a inselat? ai o garantie?

chiar nu pot sa indur ideea ca unele fete(nu toate) fac n mofturi la inceput de relatie, iar apoi dau cu piciorul asa fara nicio ezitare

cauta alta fata mai de incredere
aia nu merita sa fie luata intr-o relatie iar fara nicio lectie te va face praf in fata intregii lumi

asa daca greseste si renunti la ea vei fi mai putin rau vazut

| justmeandyou16 a răspuns (pentru Jackul336):

Dap,pe langa vorbele oamenilor, pe care sunt invatat sa nu le iau in seama, am vb cu respectivii si am convorbiri intre ea si respectivii pe messenger, ceea ce am spus este sigur 100%

| Jackul336 a răspuns (pentru justmeandyou16):

Bun atunci! sa nu ma crezi pe mine care sunt uns cu toate alifiile si calit prin toate! eu sunt adeptul demnitatii umane si al frumusetii lucrurilor! sa-i crezi pe respectivii si pe prietena ta ca sigur le vor pasa de tine si ti vor spune numai adevarul; degeaba ai un milion de convorbiri pentru ca e limpede de cand lumea si pamantul ca fiecare om oricat de vinovat ar fi isi va sustine cauza ascultand de instinctul de auto aparare

eu in locul tau nici n as sta la discutie si as cauta in alta parte
de fapt tu stii mai bine ce sa facihappy

app ce e sigur 100% e ca nimic nu e sigur 100%

| Sorinacio a răspuns:

Doamne! Nu!

| Sebastian11x1 a răspuns:

Mai frate, ti-i prins de trei ori prietena ca te-a inselat dar nu s-a culcat cu respectivii? pai si cum te-a inselat atunci? esti sigur suta la suta ca ce? ca a vorbit pe mes inseamna ca a flirtat cu ei.hai nu te da lovit acum sa zici ca tu nu ai vorbit cu nici o fata pe mess.fii mai explicit daca vrei un raspuns dupa care sa te iei.

| justmeandyou16 a răspuns (pentru Sebastian11x1):

A stat cu 2 cate 2 saptani si s-a sarutat cu ei si cu unul 2 luni, zic ca nu s-a culcat cu ei pentru ca nu i-am prins in faptwinking

| Jackul336 a răspuns (pentru justmeandyou16):

Daca gasesc unul mai naiv ca tine sa stii ca o sa-l spun papei de la roma

| Bia2001 a răspuns:

Nu merita. iti dai seama ca deja te-a inselat de 3 ori, nu mai merita. plus ca nu ai garantia ca nu o sa te insele din nou

| Spex188 a răspuns:

Tu cand vorbesti treci ce spui prin filtrul gandirii.

| amalia025 a răspuns:

Categoric Nu! Nu crezi ca ea te crede mai prostut si mereu o vei ierta, dar nu e bine sa o ierti, prima oara poatemereta sa o ierti calcand pentru prima oara stramb. Dar a 3 oara e ridicol. Te asigur daca o vei ierta acum va exista si a-4-a oara si a-5- a oara si tot asa. Multa bafta
!

| AAMTeq a răspuns:

Nu. Nu-ti mai pierde timpul cu toate panaramele. E a 3-a oaraa!

| chrisstina a răspuns:

A 3a oara eu zic ca e prea mult!

| justHISgirl a răspuns:

E logic ca NU.pentru ca se va repeta, nu ai ce face asa e natura parasutelor sa zboare permanent.dar tu iti vei gasi o fata care te va merita pe bune.Bafta!

| SentymentColorat a răspuns:

NU! Eu cred ca nu merita deoarece te va lua de prost vazand ca tu o ierti de fiecare data nu va ezita sa repete la nesfarsit aceeasi greseala. Si mda pe de alta parte ma gadesc ca nu iti este usor sa renunti la ea se vede ca ti la ea deoarece ai iertato si ininte, dar eu zic sai dai o lectie.

| predator2 a răspuns:

Hell no

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru predator2):

Dupa tine sa astepte si a 4-a oara ca sa vina/sigur/ gaurita, in talpa. Felicitari si tine-o pentru tine.

| Malinutza25 a răspuns:

Ideea ca te-a inselat a treia oara nu-mi place deloc.Nu prea poti avea incredere in ea.Si ca sa inteleg.tu in celelalte dati ai iertat-o?
Iar faza ca se cearta cu parintii ei pentru tine nu prea o inteleg.Adica te inseala, dar se cearta cu parintii pentru tine? Nu stiu ce sa zic. Poate il iubeste mai mult pe cel cu care te inseala, dar parintii ei stiu ca tu esti mai de treaba decat ala..Acum depinde de tine daca vrei sa o ierti.Dar tinand cont ca te-a inselat pentru a treia oara eu n-as ierta-o. Daca o iubesti foarte mult banuiesc ca ai ierta-o.Eu mi-am zis punctul de vedere.Pur si simplu nu mi se pare de incredere.Acum tu faci ce vrei.
Ceau si bafta.
kiss

| justmeandyou16 a răspuns (pentru Malinutza25):

O iubesc, nici nu a tinut la cei cu care m-a inselat, nu o inteleg straight face

| Malinutza25 a răspuns:

Nu merita deloc.Nu-ti mai pierde timpul cu toate panaramele si gaseste-ti o fata serioasa care sa te iubeasca, nu sa te insele cu altii.

| lauraprestin a răspuns:

Nu, nu creds ca merita, din momet ce inseala inseama ca i trebuie ****, intelegi? gaseste o fat care sa te iubesca nu c***a care sa te insele

| kenox123 a răspuns:

Fiecare merita DOAR o a-2-a sansa. Imi pare rau sa-ti spun dar trebuie sa pui capat relatiei. Daca nu, se va intampla si a-4-a oara, si a-5-a oara si tot asa. Te va lua de prost. sad Sper ca te-am ajutat

| Iubirea1506 a răspuns:

In primul rand vreau sa te intreb cati ani aveti si cat timp ati stat impreuna? Eu as zice sa ii mai dai o ultima sansa! Daca ea te cauta si vrea sa iti ceara scuze atunci te iubeste dar daca nu ii pasa nu te iubeste..Intelege-o ca este foarte greu cand parintii nu sunt de acord cu aceea relatie...Esti si u baiat si cred ca si tu ai mai vorbit cu fete pe mess poate fara sa stie si ea..Ar trebui sa vorbiti sa vedeti ce e bine pentru voi! Dar daca te cauta eu zic ca ii pare rau si vrea sa o ierti!

| justmeandyou16 a răspuns (pentru Iubirea1506):

Ea are 16 si eu 20, j eu nu am vorbit cu alte fete, pentru ca mereu ma pun in locul ei si nu fac ceva ce ar rani-o

| Iubirea1506 a răspuns (pentru justmeandyou16):

Si de cat timp ati fost impreuna? Ea macar te cauta?

| justmeandyou16 a răspuns (pentru Iubirea1506):

De 1 an si 3 luni, da ma cauta si daca ii zic ca vreau sa ne despartim plange, spune ca si-a dat seama ca a gresit, insa de fiecare data cand m-a inselat ma ignora complet

| Malinutza25 a răspuns (pentru justmeandyou16):

Pai ea te-a ranit de vreo 3 ori.Tu de ce nu ai face-o? Vad ca ea se saruta cu alti fara sa-i pese de ce vei spune tu cand vei afla.Nu te mai gandi la ea si da-i papucii cat mai repede.

| Iubirea1506 a răspuns (pentru justmeandyou16):

Eu zic sa o suni sa va vedeti si sa incercati sa vorbiti.Da e adevarat ea a gresit dar ii pare rau si asta inseamna ca te iubeste! Mai dai o sansa pentru momentele frumoase petrecute impreuna...Si poate si u ai gresit in aceea relatie!