| AnToOniiia a întrebat:

As vrea sa fie doar un vis... Am stat cu I. 9 luni, timp in care ne-am mai suparat unul pe celalalt si in care el s`a culcat o singura data cu o fata usoara(nu recunoaste, cica si-a dat chilotii jos si dupa nu a vrut sa continuie, asa ca a plecat acasa) - vreau sa zic ca asta e singura data cand m`a inselat, dar in schimb el mereu a fost sincer cu mine si chiar daca nu este baiatul perfect, ma iubeste. mi-a dovedit asta - l`am inselat de 3 ori, iar el zicea ca a3a oara daca se mai intampla nu ma mai iarta. E si uite ca s`a intamplat(sa nu credeti ca sunt o curva-el m`a determinat prin comportamentul lui aproape lipsit de implicare sa o fac si nu m`am culcat cu nikiunul din baietii aceia, ci doar saruturi) si l`am inselat si a3a oara straight face i-am zis, iar atunci ne-am despartit. 2 seri am plans cu orele si nu exagerez cred ca am plans in total cam 4-5 ore; de vorbit am vb tot timpul asta si m`a facut sa ma simt f prost pentru ca el mi-a zis ca se imbata mereu(se simtea asta dupa voce) si ca el nu isi poate gasi pe altcineva(dar nici de impacat nu voia sa ne impacam). Baiatul cu care stau acum m`a facut sa il uit, dar nu total(nici nu avea cum in 5 zile), dar mie imi este dor de el, iar aseara mi-a zis ca daca facem conf(eu, el si iubitul meu nou) in care eu sa-i zic iub meu ca ne desp, el se imapac cu mine. E adevarat ca asa ar face pentru ca s`a mai intamplat odata ceva asemanator(ma rog atunci era treaba cu el si cu cea mai buna prietena), doar ca faza e ca baiatul cu care sunt acum nu imi da motive de cearta(ma suna tot timpul, imi trm mesaje, i`a zis deja mamei lui ca ma iubeste mult...pna si directoarea care e ruda cu el a aflat de noi!). Nu stiu ce sa fac straight face sa raman cu tipul cu care sunt acum sau sa ma intorc la I(relatia cu I. este una la distanta, ma rog ne-am vedea o data la 1-2 sap nu ar fi imposibil, deci nu asta e prb). dar ce sa fac? Sa incerc sa-l uit pe I? Ma gandest intruna ca el ma iubeste sincer pentru ca prima data a vrut sa ne impacam daca ma batea si faceam conf, nu am vrut, urm zi mi-a zis ca ne imp daca ma desp de baiatul ala si nu mai stau cu nimeni timp de cateva luni, doar ca el poate experimenta, iar apoi, daca a vazut ca nu vreau, mi-a zis ca daca fac conf nu ma bate nu`mi face nimic pentru ca nu are rost sa ma bata pentru ca "o sa ma bata si pe mine D-zeu mai tz"(zice el). Deci tot ce trebuie sa fac ca fim iar impreuna e sa ma des de baiatul cu care stau acum. Dar daca nu e bine? Si daca nu ma impac cu I.nu krd ca mai gasesc eu vreodata un tip ca el care sa ma iubeasca sincer si sa ma ierte de atatea ori orice as face pentru ei Voi ce ati face? Va implor ajutati`ma sunt disperata!

7 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Poti sta linistita cu siguranta vei gasi un baiat care sa te iubeasca mai mult decat te-a iubit I de fapt nici nu cred ca te-a iubit cu adevarat deorece atunci cand ti la cineva te implici in relatia cu aceea persoana ceea ce tu spui ca el na facut si de aceea l-ai inselat, si e foarte probabil ca daca te vei impaca cu el ti-o va intoarce cu aceeasi moneda si referitor la actualul ramai cu el decat daca il placi cu adevarat chiar daca se compoarta frumos cu tine daca tu nu il placi cu adevarat tot degeaba poate ar fi mai bine sa stai o vreme singura ca sa ti limpezesti gandurile

| Betty18 a răspuns:

Ramai cu noul iubit! da te-a batut vreodata fostul iubit sau vroia sa te bata? am citit de doua ori si tot nu am inteles faza cu verbul,, a bate" laughing doar faza ca te bate Dumnezeu mai tarziu!

| Any a răspuns:

Fa ce-ti spune inima dar gandeste-te ca desi te-a iertat ca mno l-ai inselat din vina lui dar daca tu zici ca ai o relatie destul de frumoasa cu actualul de ce vrei sa gandesti in trecut, gandeste in viitor.Incearca experiente noi, uita-l nu cred ca te merita. Poate ex-ul vrea doar sa isi bata joc de tine, sa iti intoarca ce i-ai facut tu.Gandeste-te bine! bafta

| AnToOniiia explică:

Voia sa ma bata, dar nu a dat in mine nici in gluma

| AnToOniiia explică:

Chestia e ca a fost ceva serios intre mine si I.

| deedeelina a răspuns:

Impaca`te cu I. doar daca il iubesti si tu! Atat! Daca nu mai simti nimic pentru el, lasa`l, si ramai cu actualul. te-am pupat :*

| Updew a răspuns:

Complicată povestea asta a ta. În general a da vrabia din mână pentru cioara de pe gard este o trăsătura umană. Dacă băiatul cu care ești acum te face să te simți bine, începi să te îndrăgostești de el, nu îl lăsa. Situația cu celălalt a fost încurcată, cu înselări, certuri, orgolii și pentru ce? Asta din punct de vedere logic. Dacă îl iubești, pe nr 1, și nu poți fără el, ce să zic, mai încearcă odată. Sfatul meu este totuși să dai o șansă noii relații și să te detașezi de tot ce ți-a făcut rău. Eu cam așa văd treaba. Sper că indiferent de alegere vei fi bine happy