| Andreea_2629 a întrebat:

Credeti ca iubirea vine cu timpul? merita sa stai cu un baiat pentru care nu simti nimic, dar te iubeste si te apreciaza? astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| Absent a răspuns:

Iubirea nu vine in nici un caz cu timpul. Daca el te apreciaza si te iubeste, inseamna ca e un om bun, dar nu merita sa ii faci asta.Merita si el iubire. daca asta ofera. Daca nu esti indragostita,nu ai "fluturi in stomac" si nu simti nimic mai mult. incearca sa pui capat relatiei si sa ramaneti prieteni. Daca o sa continui asa, in nici un caz nu o sa te indragostesti, ci o sa intervina obisnuinta.si nu o sa te mai poti desparti doar pentru ca te-ai obisnuit. Cel mai bun sfat e sa nu mai dai sperante unei persoane daca nu simti nimic pentru ea.Deci,in concluzie, nu merita sa stai cu cineva asa!winking

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In fiecare suflet de femeie se ascunde o regina.
Daca el,reuseste sa o scoata la iveala si te face sa te simti ca o regina, ramai.
Daca sufletul tau cauta spre zari necunoscute, ia-ti zborul si nu plange daca vei fi ranita.
Tu decizi.

| TitiDrLove a răspuns:

Din moment ce stie sa te faca sa te simti bine, iubita, speciala. sa iti fie alaturi. o sa incepi sa simti si tu ceva pentru el.Cred ca e imposibil sa nu iubesti pe cineva care iti daruieste iubire... fara sa vrei os a te atasezi.acorda-i o sansa...

| Narcis2007 a răspuns:

De cele mai multe ori vine... punand intrebarea asta esti cu un pas mai aproape sa te atasezi de el

| Dey_1617 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine la asta. Pentru ca tu daca ai sa ai o relatie cu el,si pana la urma nu simti nici o atractie pentru el va fi foarte rau,mai ales pentru el, pentru ca el pe perioada cat o sa fiti impreuna sentimentele lui pentru tine o sa fie din ce in ce mai puternice si iti va fi si mai greu daca ai sa vrei sa pui punct. Dupa parerea mea daca nu simti pentru el nici cea mai mica atractie,ar fi mai bine sa nu fii cu el, asta e decizia ta, depinde cum vezi tu lucrurile.
Sper ca te-am ajutat:*

| Anemona_9380 a răspuns:

Da. Este şi cazul meu. Nu-l iubeam, dar eram prieteni buni. Acum suntem împreună şi ne iubim. Mai bine un băiat cinstit, care te iubeşte şi te apreciază, faţă de un vagabont!

| zapacita05 a răspuns:

Dai o sansa in ziua de azi gasesti foarte rar pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze pentru ce-ea ce esti
Am fost in situatia asta si l-am pierdut in uram cu 5ani si crede-ma ca sunt zile care regret ma asteptat 2 ani dar am fost proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea poate sa vina cu timpul. Acorda-i o sansa happy

| ManuuElla a răspuns:

Nu se merita sa stai cu cineva pe care tu nu il iubesti ca nu o sa te simti in largul tauhappy chiar daca el tine mult la tine spune-i ca tu nu simti nimic pentru el si daca vreea sa fiti numa prieteni...