| MαℛყshKα a întrebat:

Ce credeti despre relatiile sexuale pina la nunta?
Ce parere aveti despre fetele care si-au pierdut virginitatea de la 12-16 ani? Pareri sincere.
PS.Chiar mii interesant.

20 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Respect pentru acele persoane care sunt virgine pana la nunta. Iar vorbind despre fetele intre 12-16 ani, cred ca depinde de maturitatea psihica (sunt fete care o fac stiind ce conseciinte pot fii), dar depinde si de familie (majoritatea fetelor au niste parinti prea " blanzi ", sau ele sunt prea libertine). Fiecare are dreptul sa faca cand vrea, si nimeni are dreptul sa le considere niste depravate mentale, curve, si multe alte chestii, fiindca fiecare are viata lui, si face ceea ce vrea cu ea.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

PS: nu am nimic deimpotriva cu acele fete care isi incep viata sexuala pe la MINIM 15 ani ( 12 ani este exagerat de penibil), fiindca la aceea varsta SE SUPUNE ca au o maturitate psihica, iar daca vor avea probleme, si-ar asuma conseciintele.

| BeAmazing a răspuns:

Fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand crede ea ca e mai bine!winking Nu trebuie sa condamni pe nimeni pentru asta!

| Azµre a răspuns:

12-16 Ani - Copii fără viitor, fără părinți care să îi educe sau nu le pasă de ei.
Până la 18 ani nici nu sunt complet dezvoltate din punct de vedere fizic, cât și psihic. N-au idee de riscuri, de metode de contracepție de absolut nimic. Odată începându-și viața sexuală atât de devreme vor avea foarte mulți parteneri, nu vor ține cont de riscuri pentru că nu au idee de ele, ajung la 20 ani cu dumnezeu știe ce boli.
Iar pentru sexul înainte de nuntă mi se pare ok, doar trebuie să știi dacă ești compatibil și din punctul acesta de vedere. Dar n-are importanță dacă vă iubiți.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Azµre):

Nu cred ca stii ce vorbesti. Oricum, bafta happy

| Xenya a răspuns (pentru Azµre):

Sunt de acord cu tine! tongue

| Azµre a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Așteăpt să mă contactezi, ți-am trimis mesaj cu id-ul de messenger.

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca are vreun sens sa stai virgin/a pana la casatorie pentru ca sexul e o parte esentiala a unei relatii si daca nu exista potrivire intre parteneri sigur vor exista probleme in relatie.
In privinta fetelor care isi incep asa de devreme viata sexuala nu cred ca mai are rost vreun comentariu...isi distrug viata si vor regreta, dar e viata si corpul lor si sunt libere sa faca ce vor!

| Zenit313 a răspuns:

Nunta si-a pierdut intelesul si scopul, acum este doar de "ochii lumii".
Nu conteaza casatoria daca partenerii se iubesc, sau varsta in anumite cazuri.
Ca sa faca biserica bani, minte lumea sa faca sex doar dupa casatorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatiile sexuale pana la nunta mi se par normalehappy.Cat despre aceste fete, pot spune ca universul putea supravietuii si fara ele happy

| d3javw a răspuns:

In india sa ai copii la 13-14 ani e foarte normal, nu mi se pare ceva normal varsta foarte mica...Asta cu casatoria inainte de sex nu prea se mai practica...

| paceandlove a răspuns:

1. daca esti nerebdator o oparere nu tocmai buna
2.foarte urat asa de mica 12 16 ani super urat

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Fetele de 12-16 ani, copile fara minte, care si-au distrus copilaria, care au facut o mare prostie care o sa o regrete toata viata lor.
Respect pentru fetele virgine pana la nunta!

| SageKid a răspuns:

Relatiile sexuale pana la nunta? nu vad o problema
Virginitatea pierduta pana la 12-16 ani? Aproape toate fetele din categoria asta pe care le cunosc provin din familii dezorganizate,parinti divortati,deci nu a avut cine sa le educe, lipsa de implicare din partea parintilor, plus ca la varsta aia, fetele sunt naive, si na...stiti si voi ce urmeaza

| looovee a răspuns:

12-16 Sunt copii perduti. Nu este necesar casatoria insa macar sa treci de 18 si s-o faci cu persoana potrivita, si iubita, nu sa o faci sa fie facuta. Nu poti sa te intilnesti 5-6 ani si sa nu ai relatii

| Madu a răspuns:

Nu prea mai exista in ziua de azi fete virgine pana in noaptea nuntii...cred ca astea sunt doar vise! Fetele care si-au pierdut virginitatea intre 12-16 ani cred ca au facut-o din prostie...Un copil poate fi pacalit usor sau sa o faca pur si simplu din curiozitate, nu neaparat ca sunt proaste sau c***e cum spun unii!

| dött a răspuns:

Relatiile sexuale inainte de nunta sunt binevenite fiindca sotii trebuie sa fie compatibili si sexual. Daca se casatoresc fara sa stie daca se potrivesc nu cred ca va merge prea bine casnicia.
Sexul in adolescenta nu e mare lucru. Este totusi rau ca atat fetele cat si baietii nu prea au habar de contraceptie si de riscurile la care se expun. Daca stiu cum sa se protejeze si n-o fac cu orice prost nu am nimic impotriva, fiecare face ce vrea si-si asuma faptele.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru dött):

Total de acord cu dumneavoastra.

| Msadjsafsdgfdsfdss a răspuns:

Fetele care si-au pierdut virginitate de la 12 la 16 ani sunt niste fete "prostute" si neinvatate! In leg cu relatiile sexuale pana la nunta, nu stiu! Eu zic ca nu e bine.Am auzit ca daca faci asta inainte de nunta, nu o sa ai o familie fericita sau o sa ai parte de ft multe neplaceri! Eu doar spun ce am auzit laughing Insa tin sa dau dreptate acelor persoane.

| Anghelocek a răspuns:

Nu au minte acele fete ...as prefera sa perd acest lucru cin total voi fi pregatita si sa fie ceva frumos caci se intimpla o singura data in viata si ramine o amintire pe tot parcursul vetii deci las-o sa fie o amintire frumoasa