| Beatrice_5910 a întrebat:

Ce credeti, poate o relatie sa tina la distanta ( distanta gen Romania-Danemarca si relatie cara pana in prezent este de 4 ani)?

Răspuns Câştigător
| ciupyx a răspuns:

Da. dar conteaza foarte mult de ce va doriti unul de la celalalt. trebuie sa iti pui intrebarea daca merita "investitia". tu stii cat de mult tii la el si cat de mult te avantajeaza daca continui.

7 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Nu eu cred ca nu poate rezista
fiindca fiecare isi creeaza o viata departe de celalalt
cu timpul vor aparea tentatii, obstacole pentru fiecare dintre voi

Răspuns utilizator avertizat
| pinkystyleツ a răspuns:

Eu cred ca da.:X

| ofataoarecare a răspuns:

Dureaza relatia la distanta! eu sunt intr-o relatie la distanta.dar intr-adevar trebuie sa iubesti EXTREM de mult aceea persoana si sa existe incurajari de la amandoi.eu sunt cu prietenul meu de 2ani si e la distanta, ne vedem cam o saptamana la vreo 2, 3luni.cateodata poate chiar la 6. dar induram! Si chestia cu dubiile asa este! dar asta este doar prima data, cand o sa incepi sa iubesti cu adevarat aceea persoana si esti 100% convins/a ca si ea te iubeste la fel de mult atunci iti garantez eu ca nu vei mai avea ABSOLUT niciun dubiu.crede-ma ca stiu ce spun pentru ca stiu ceea ce simt si ceea ce simte iubitu meu pentru mine.pentru ca avem 2ani impreuna la distanta si nu am de gand sa ne despartim din cauza distantei sau chestii din astea.sa dau cu piciorul in tot!
P.S intr-o relatie la distanta conteaza foarte mult IUBIREA, sinceritatea si devotamentul:-)

| СЛивка a răspuns:

Da,fii sigura ca poate sa tina.Iti spun un caz concret : fratele meu are o relatie de 5 ani cu o fata.de 4 ani el era la Moscova ea aici si il astepta permanent, in al 5-lea an ea era la Franta el la Moscova acum ea a lasat Franta el a lasat Moscova si degraba jucam nunta... fii sigura ca o relatie de 4 ani care e bazata pe dragoste si incredere poate sa tina si la distanta. daca iubesti persoana data asteapt-o (e parerea mea) BAFFTA.esti bravo ca ai o relatie de 4 ani deja.multa intelegere, rabdare si curaj.te pup.

| uranus1995bz a răspuns:

Nu in niciun caz straight face

| Quibblo a răspuns:

Imposibil sa tina o relatie la distanta deoarece tentatiile sunt peste tot, mai ales daca relatia a inceput sa se si raceasca(asta numa tu stii).