| Tabia a întrebat:

Ce credeti voi?
Ieri am facut dragoste cu amantul meu și în parcursul a nici 10 min a terminat de 3 ori, astfel a spus că niciodată nu i s-a întâmplat cu nici o fată.
Este vreo influență în relațiile noastre de parteneri?
Ce se poate întâmpla?
Ce va crede mai departe?
Ce planuri va avea în continuare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura problema cu care s-a confruntat amantul tau in mod real, a reprezentat-o surescitarea extrema perfect acceptabila si de inteles sa se produca/manifeste fiindca a fost provocata de bucuria reintalnirii si revederii unei fiinte iubite si dorite o prea lunga perioada. In mod absolut sigur in cursul urmatoarelor intalniri cand nu va mai exista intensa senzatie de surescitare paroxistica, contactele sexuale vor redeveni, reintra in valorile normale probabil ca si cele care s-au manifestat in urma cu niste ani. Sanatate!

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Buna, daca esti prima femeie din viata lui este normal, ca sa il faci sa reziste cat ai vrea tu, poti sa incerci prezervativele Durex Performa, si insistati mai mult pe preludiu, cred ca toti baietii s-au confruntat cu aceasta problema, mai sunt niste solutii cum ar fi exercitiile kegel pe care ti le recomand care constau in serii de contractii ale muschilor pe care ii incordezi cand urinezi (si pe care poti sa ii folosesti si ca femeie ca sa ajungi mai repede la orgasm), sau cand simte ca ii vine sa ejaculeze poate sa stranga la baza glandului penisului sau baza penisului propriu-zis si sa i-a de la capat, din nou incearcati sa schimbati pozitiile sexuale nu sa stati pe aceeasi mai mult timp pentru ca si asta aduce la ejaculare rapida. Cam atat stiu eu despre asta.

| Tabia explică (pentru vocea):

Pai toate acestea s-au petrecut in poziții diferite, si tot vedeam pe fata lui dupa ce ejacula dorința de a mai face sex cu mine și o noapte întreagă, si mai mai obsevat ca de fiecare data cand ii venea sa ejaculeze se rusina, anterior nu se întîmpla.

| Tabia explică (pentru vocea):

Nu sunt prima femeie.el e casatori si eu tot. Noi am avut ceva in comun cu vreo 3 ani in urma.
Ieri, cand s-a intimplat asta intre noi, a ejaculat de 3 ori toate in pozitii diferite. Si am vazut pe fata lui un fel de rusine, dar totodata dorința de a mai face sex cu mine continuu, insa timpul il supunea.

| Tabia explică (pentru corbulalbrosu):

Faza e ca nu abia acum ni-am revazut dupa cativa ani, ci dimpotriva, o facem de foarte mult timp: relatia de amanti.
Cum crezi ce va fi data urmatoare?
Este probabilitate sa se mai intimple asa si nu numai o singura data?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Tabia):

Probabil ca aproape orice barbat oricat ar fi de viril si de potent chiar si "satul" fiind de sexul de acasa, ajuns la varsta medie, ar fi patit exact la fel dintr-un motiv extrem de simplu; supra excitarea, starea de surescitare provocata de bucuria revederii cu fiinta tinerica, mult iubita, visata, dorita si iminenta intretinere a unui/unor contacte sexuale prea mult si prea intens dorite. Insa trebuie sa fii constienta ca orice astfel de relatie in cazul in care se repeta foarte des/frecvent, in scurt timp poate deveni prea obisnuita si din acest motiv sa se piarda "elanul", sa se instaleaza rutina si incet incet totul se poate... banaliza. Indraznesc sa afirm ca in mod aproape cert, urmatoarea intalnire nu va mai fi la fel de furtunoasa, dar in mod sigur urmatoarele contacte sexuale vor deveni tot mai lungi, tot mai "tihnite", dar si mult mai pasionale. Un sfat pe care il poti lua sau nu in considerare, s-ar referi la indicat sa nu nu "abuzati" de intalniri multe, prea dese ci sa le compensati prin calitatea lor. Conform unei vechi zicale verificate si perfect valabile : ""Mai rarut ca-i mai dragut!"" - sau altfel spus parerea amantilor experimentati cand vine vorba de SEX. big grin

| Tabia explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de sfat! l-am mai aplicat si e foarte util.
Acum inca o intrebarica: cum crezi, de ce ma saruta pe frunte cand ne intalnim si chiar si la plecare, oneori daca nu se intampla cand ne vedem sau cand plecam, atunci o face in timpul sexului, depinde de caz, dar o face des, ce-ar insemnsa asta? Si deseori imi saruta si picioarele si asta ma face sa ma intimidez, dar nu-i arat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Tabia):

Singura problema cu care s-a confruntat amantul tau in mod real, a reprezentat-o surescitarea extrema perfect acceptabila si de inteles sa se produca/manifeste fiindca a fost provocata de bucuria reintalnirii si revederii unei fiinte iubite si dorite o prea lunga perioada. In mod absolut sigur in cursul urmatoarelor intalniri cand nu va mai exista intensa senzatie de surescitare paroxistica, contactele sexuale vor redeveni, reintra in valorile normale probabil ca si cele care s-au manifestat in urma cu niste ani. Sanatate!