| anonim_4396 a întrebat:

Ce diferență este intre psihicul unei femei căreia îi place sexul gingaș, soft și uneia căreia îi place sexul dur, sălbatic?
Primei femei ii place ca partenerul sa fie tandru, afectos iar celei de-a doua îi place (cu acordul ei și acceptul partenerului) să fie bruscată, trasa de păr, lovită cu palmele la fund sau peste față și mușcată de gât/bărbie/buze?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Niciuna.
Depinde doar de starea în care se află în momentul respectiv.
Aceeași femeie poate să prefere odată sexul soft, tandru, iar altă
dată sexul dur, dezlănțuit. E doar în funcție de stare, cum am spus.
(și în funcție de partenerul cu care o face, dar să nu intrăm în zona asta periculoasă laughing ).
Dar nu chestia asta definește psihicul unei femei.
Însă, ținând cont că majoritații femeilor după ce se mărită li se oferă de regulă doar un singur tip de sex, cel standard, și asta când sunt norocoase, parcă e și jenant să mai discuți de eventualele lor plăceri, dorințe și fantezii. laughing

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu care din ele esti?

| dullcat a răspuns:

Suna ca si cum sexul e determinat de tipul de psihic si nu cred ca e asa in totalitate.

| lpavel a răspuns:

Simplu: Prima e tandra, sentimentala si ii place sa traiasca/simta clipa!
A doua este mai rebela, mai salbatica, ii place la nebunie sexul, mai nesatula...
Sunt doua persoane diferite...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima e plictisitoare.
Iar a 2-a are niste traume.

| Adina5 a răspuns:

Trebuie să înțelegem că preferințele sexuale ale fiecărei persoane sunt diferite și nu putem generaliza comportamentul sau dorințele sexuale ale femeilor în două categorii: sex gingaș versus sex dur.

O femeie căreia îi place sexul gingaș, soft, preferă de obicei un partener care este tandru, afectuos și iubitor. Ea ar putea să se bucure de atingeri blânde, sărutări, mângâieri și o abordare mai lentă și mai sensibilă a actului sexual. Îi poate plăcea să se simtă iubită și dorită și să se concentreze mai mult pe conexiunea emoțională cu partenerul ei decât pe aspectele fizice ale sexului.

Pe de altă parte, o femeie căreia îi place sexul dur, sălbatic, ar putea să fie atrasă de un partener care are o atitudine mai dominantă în timpul actului sexual. Ea ar putea să se bucure de activități precum tragerea de păr, lovirea cu palmele la fund sau peste față și mușcatul de gât, bărbie sau buze. Aceste activități pot fi realizate numai cu acordul ei și acceptul partenerului, iar siguranța și confortul ambelor persoane trebuie să fie întotdeauna prioritare.

Este important să subliniem că nu există o singură modalitate „corectă" de a se bucura de sex, iar preferințele sexuale ale fiecărei persoane ar trebui să fie respectate și acceptate. De asemenea, este important să comunicați deschis și sincer cu partenerul dvs. despre dorințele și preferințele dvs. sexuale, iar ambele părți ar trebui să fie de acord cu activitățile realizate în timpul actului sexual.