| thereforyou a întrebat:

Ce durere preferati? fizica sau psihica? Eu unul prefer durerea fizica, se poate trece usor peste, dar cea psihica e oribila, parca te macina pe dinauntru.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiiiiziicaa, bicuuiestee-ma, loveste-ma, imbranceste-ma!, da` nu ma fa sa sufar...sadnu ma jigni, nu ma insela, nu ma parasi:-

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Durerea fizica, categorica.Nu face atatea ravagii ca cea psihica

| Rayyy a răspuns:

Sunt de acord cu tine, durerea psihica e ingrozitor de greu de suportat, iti distruge intreaga fiinta.

| TeoPT a răspuns:

Nu exista preferinte aici. Cand vine, vine. De care o fi, trebuie sa o induri.

| evelynne a răspuns:

Fizicahappy

| fluturas a răspuns:

Depinde, cea fizica te-ar putea afecta si psihic happy

| SweetGirl_1668 a răspuns:

Ce proasta esti

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Evident, nu stiti absolut nimic despre metodele de tortura.

| MyWorld a răspuns:

Psihica... Durerea fizica poate duce si la durere psihica. Decat sa sufar 2 dureri mai bine doar una. Chiar daca trec destul de greu peste durerile psihice, tot nu aleg durere fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine.

| Iamforfun a răspuns:

Prefer sa nu simt nici o durere.

| Lex8 a răspuns:

Durerea psihica poate crea durere fizica. Nu e o gluma, e foarte adevarat. Daca creierul nostru este supus unui stres foarte puternic din cauza unei dureri psihice se poate manifesta si in durere fizica.

Ca sa raspund la intrebare, durerea fizica oricand si oriunde, nu s-a inventat algocalminul pentru durerea psihica din pacate...

| brokenpromise a răspuns:

Cea fizica.Suferinta psihica e de-a dreptul inebunitoare, plus ca ma afecteza si fizic, de obicei.