| devil2279 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai mare durere a unui om? Cea mai mare durere in viata? Fizica si psihica.

13 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

E durerea unui parinte care isi pierde copilul, care e nevoit sa-l ingroape. O durere fizica nu mai simt, nu mai simt NIMIC, doar un imens gol, in fiinta lor, si in jurul lor. Ceea ce urmeaza, nu se mai numeste viata, ci doar o simpla existenta.
Se mai amagesc uneori, se mai pacalesc singuri cum ca ar trai, dar de fapt ei asteapta clipa cand (cică), se vor "reintalni" undeva in ceruri. Pana atunci se multumesc sa-i revada doar in vis, regretand clipa cand sunt nevoiti sa se trezeasca din somn.
Pentru astfel de oameni durerea fizica si psihica exista intr-un mod cu mult peste firesc, dar totodata parca sunt anulate.

| horia2012 a răspuns:

Nu exista ceam mai mare durere fizica si psihica. Durerea e relativa. Atat cea fizica cat si cea psihica depind de fizicul si psihicul fiecarui om in parte.
-Sunt oameni carora le lipsesc gena durerii, deci ei nu simt nicio durere fizica. Sunt oameni care un psihic
foarte puternic si nu sunt impresionati deloc.Sunt oameni foarte sensibili la durere. Orice actiune fizica asupra lor le provoaca dureri cumplite. Sunt oameni cu un psihic slab. Orice eveniment, intamplare ii "da peste cap" psihic.
Deci" Care e cea mai mare durere?

| Exilee a răspuns:

CU siguranta cea psihica.

| M1hai a răspuns:

Psihica deoarece nu se mai poate remedia! cea fizica se mai poate remedia, dar cea psihica nu!

Răspuns utilizator avertizat
| M1hai a răspuns (pentru devil2279):

Scuze nu am fost atent sad

Răspuns utilizator avertizat
| M1hai a răspuns (pentru devil2279):

Pai sa vezi ca o persoana sau un animal moare in fata ta si nu poti face nimic!

| Geniuss a răspuns:

Cea fizica deoarece cea pshica cu timpul se poate remedia dar ce fizica nu ex:ai un accident de masina ramai fara picioare (fizica)... iti pierzi mama si tatal cu timpul si cu ajutorul familiei, prietenilor poti trece peste mai greu dar treci(pshica) p.s

| Geniuss a răspuns:

Aa cea pshica deoarece e o durere pe care ai sa o simti anii la rand scuze nu intelesesem logica intrebari big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Geniuss a răspuns (pentru devil2279):

Pai ce a fizica si pshica pe care le traiesc acum 1fizica ma doare capu de la prostiile tale 2pshica innebunesc citind ce scrii tu

| Catalin970 a răspuns:

Cea mai mare durere a unui om este sa-si vada copilul murind si sa nu poata face nimic.