| devil2279 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai mare durere a unui om? Cea mai mare durere in viata? Fizica si psihica.

10 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Pana la urma si durerea fizica pleaca de undeva de la psihic. Nu ma refer la nervii in sine ce fac sa resimti toata durerea ci la faptul ca la un moment dat, din cauza durerii fizice incepi sa cazi usor in agonia psihica. Impresia ca nu se va mai termina si paranoia ca o sa se intample ceva si mai rau daca nu faci ceva. Durerea fizica se trateaza si ai terminat, insa cea psihica are tendinta sa se intoarca constant.
Tu ce ai prefera, sa stai pentru toata viata in garda astfel extenuandu-te in ultimul hal pentru ceva ce e pe cale sa te atace sau poate e doar in mintea ta sau acel ceva sa-ti taie o mana, un picior ceva si sa scapi in cateva saptamani de tratament?

Răspuns utilizator avertizat
| Mangustă a răspuns (pentru devil2279):

Prin ramasul asta in garda vreau sa zic un chin constant ce te poate aduce la nebunie curata. Nu e chiar "frumos" cu sustin literarii. Ma intereseaza intr-o anumita masura partea de cadere nervoasa a oamenilor, tocmai de asta insist pe ideea mea.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Fizica la barbati: durerea rezultata in urma unei lovituri in oua.
Fizica la femei: Nasterea.
Durerea psihica depinde de mentalitatea fiecarei persoane.

| TheStory a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.

| Kriss96 a răspuns:

Depinde de om. Durerea fizica este de fapt doar un semnal.Acest semnal se activeaza cand un stimul (o lovitura, o taietura, un ac, o rana etc.) patrunde corpul.Stimulul poate fi de intensitate mai mare sau mai mica, ceea ce face durerea suportabila sau insuportabila.Deci tot din cap pleaca totul. Unii nu pot indura o lovitura banala care se soldeaza cu o vanataie.Altii suporta foarte bine chiar si o punctie lombara.Desi durerea fizica pleaca din psihicul nostru, durerile difera.O durere psihica este mai mica sau mai mare.Depinde de om.Depinde si de ce intelegi tu prin durere psihica.

| BrokenArrow a răspuns:

Să se lovească la degetul mic de la picior de colţul mesei. O_O

| Kriss96 a răspuns (pentru BrokenArrow):

Asta asa e! Am ramas fara jumatate de unghie din cauza astalaughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru BrokenArrow):

Am 2 degete rupte din cauza asta...de 5 ani sunt rupte.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Wøodenpints):

I don't want to see dăfuq... şi incă mai trăieşti... wow O_O