| MaDeclarFan a întrebat:

Ce e de facut cand intr-un cuplu pasiunea incepe sa se stinga? Nu e de vina monotonia, ci certuri zilnice din orice. Cum se poate remedia problema?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa ajungi identifici care e problema sau de ce va luati in gura.Rezolvi aceasta dilema si vei relansa Relatia!

| MaDeclarFan explică (pentru Danysan):

Si daca nu avem o cauza principala? Pur si simplu el a devenit indiferent dintr-o data.Ce e de facut atunci?

15 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Sex de impacare.
sunteti pe drumul ce bun, va felicit!

| Wehrmacht a răspuns:

Cand se stinge torni benzina.Renuntati cumva la certurile acelea.Nici n-ai zis de la ce apar acele certuri.

| MaDeclarFan explică (pentru Wehrmacht):

Am spus, din absolut orice.De ex. eu vreau sa ne vedem dimineata el imi baga o scuza penibila ca nu poate pana seara.El imi spune ca iese cu baietii iar eu ma enervez pentru ca am impresia ca acorda mai multa atentie prietenilor.Eu ii spun ca nu vreau sa il vad azi si astept sa ma roage sa ne vedem dar el o lasa balta si spune "sad bine, ne vedem alta data " si iar ne certam. Eu ii povestesc problemele mele si ii cer sfatul iar el spune "nu stiu, de ce ma intrebi pe mine?"...

| Wehrmacht a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Si crezi ca-i mai pasa de tine?

| MaDeclarFan explică (pentru Wehrmacht):

...da :-s nu stiu, i-am spus ca decat sa o tinem tot asa mai bine ne despartim pentru ca vad ca nu ne mai intelegem si a zis ca nu vrea asta. Nu intretinem relatii sexuale deci nu pot spune ca sta cu mine doar pentru asta

| DarkTheory a răspuns:

Sa va comportati normal! Nu fiti nebuni ca ceilalti... vorbind in majoritatea cazurilor se rezolva ceva...bafta!

| neutrino a răspuns:

Nu se poate remedia nimic in acest caz.

| Alcyon a răspuns:

Daca va tot certati, inseamna ca nu va mai iubiti. Din pacate, asta-i un semn ca relatia a inceput sa scartaie and it's time to move on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare greseala este sa o lasi sa se stinga.Inventati lucruri noi si placute, voi sunteti cei care va cunoasteti tabieturile si pretentiile.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu-l mai suni cateva zile, daca nu te suna el inseamna ca ti-a dat papucii de mult timp dar tu nu te-ai prins

| unknøwn a răspuns:

Se numeşte incompatibilitate de caracter.
Se rezolvă dacă unul din voi se schimbă. Dar din moment ce chestia asta s-a întâmplat pe la începutul relaţiei(?)...n-are rost.

| NotToday a răspuns:

De multe ori comunicarea nu e o solutie. Cel mai probabil e ca s-a saturat de tine, s-a saturat de relatie... Cel mai bine e sa faceti o pauza cateva zile sau chiar saptamani.

| RaluBaby a răspuns:

Comunicarea este esentiala intr-o relatie. Va sfatuiesc sa o incercati! Incearca sa vorbesti cu el, sa ii spui ce anume te deranjeaza la comportamentul lui, sa ii ceri sa iti spuna ce anume il deranjeaza pe el la comportamentul tau ( discutie ce trebuie purtata intr-o maniera calma, fara reprosuri), va spuneti ce anume va place unul la altul, ce asteptari aveti unul de la altul.Mult succes!

| ҡıҡαıɗεʀ a răspuns:

Nu va mai certati, simplu nu?
Ori lasi tu de la tine ori te desparti de el/ea, greu ha?