| 247 a întrebat:

Ce e mai ok pentru intarzierea ejacularii?
Prezervativele alea cu lubrifiant special pentru asa ceva chiar au efect?
Sau tot o masturbare inainte ajuta mai mult?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele nu au nici o influenta in ejacularea precoce, aia este reglata doar de creierasul tau!
Masturbarea inrautateste lucurile, de aceea ai ajuns sa ai probleme cu ejacularea precoce, mult prea multa masturbare in trecut! Nu, nu glumesc!

| mihai69 a răspuns:

Sunt și prezervativele alea bune la ceva („lubrifiantul" respectiv are și un anestezic ușor în compoziție, deci clar nu vei mai simți așa puternic plăcerea).
O labă înainte de act ar putea fi utilă, dar pe de altă parte se poate să rămâi cu un penis care nu mai se scoală chiar așa „ca parul", ci puțin mai soft. Plus ceva spermă pe țeavă, care poate oricând să se scurgă în vagin și... nu vrei asta, nu?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Ajuta sa iti dai drumu inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| UsualBoy a răspuns:

Farmacie: Maraton, X-pill, TianLy...winking

| weedmansmoke a răspuns:

Fa o manuela inainte bea 4 pahare de tarie sau 2 beri cv alcool si nu te gandi in timpul actului sexual cat de placuta e senzatia daca vrei s.o satisfaci