| ALM2000RO a întrebat:

Ce este mai exact lichidul preejaculator la noi la bărbați? Știu că există ceva cu numele ăsta, eu m-am lăsat de masturbare dar aș fi curios să știu dacă am avut vreodată așa ceva și ce a reprezentat mai exact!
Vreau link cu articole sau studii despre acest lucru!
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Este foarte simplu, este lichidul care curge înainte de ejaculare, de aia se numește preejaculator

| Hyperion7 a răspuns:

Lichidul preejaculator e lichidul secretat de prostată pentru a face sperma mai fluidă și totodată să "ungă" uretra și celelalte canale conexe.

| Miruna333 a răspuns:

Lichidul pre-ejaculator apare odata cu erectia. Toti au, nu simti, ca la ejaculare. Pe google ai toate informatiile despre, e la un click distanta

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Ala transparent si oarecum vascos.