| anonim_4396 a întrebat:

Ce este permis si ce nu este permis la o prima intalnire? Exemplu: sarut, sex, aducerea unui cadou etc?

Răspuns Câştigător
| Hannah06 a răspuns:

Depinde de chimia dintre persoane, dar prima intalnire e de obicei o intalnire de cunoastere reciproca si mi se pare ok sa fie doar discutii. E frumos si un cadou, arata intentii de cucerire, dar totusi as lasa si asta pe urmatoarele intalniri ca sa nu se creeze situatii ciudate sau false asteptari, plus ca mai tarziu cadoul e mai meaningful arata ca apreciezi persoana dupa ce ai cunoscut-o deja mai bine.

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu consider de prost gust să faci sex la prima întâlnire, mi se pare un pas pentru care trebuie să aștepți un pic. personal nici sărutul nu-mi place de la prima, dar nu pot să zic că e ceva greșit dacă se întâmplă
Adusu de flori la prima mi se pare că e un semn de disperare, de cadou nici nu mai zic

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Foarte corect

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este permis orice, atat timp cat vine de la sine.
Eram tentat sa spun "nu" pentru cadou, dar pana si eu am facut-o, foarte natural.

| Wr3nch a răspuns:

Eh depinde la fiecare. Eu zic ca tinutul de mana si un cadou, poate un sarut la final merg. Sex in niciun caz, daca sariti in pat din prima se consuma repede.

| Sofer a răspuns:

Ce e permis poate un sarut. Și nepermis sex. laughing

| cristimihailov a răspuns:

Cand amandoi considera ca este momentul. De preferat cat mai repede.

| aumih16 a răspuns:

Prima data nu faci sex dragoste! intai cunosti persoana sa vezi cum este! dupa aia o iei usor intai cu sarutul cadoul si sex dragoste doar daca este necesar! absolut necesar!

| aumih16 a răspuns:

Nu stiu! in orice caz persoana aia face sex cu tine! doar daca vrea! ca daca nu vrea! nu o obligi fortat! sa vrea! si oricum multi considera ca momentul potrivit de a face sex dragoste ar fi la o nunta! da dupa ce sunt cununati mirele si mireasa! atunci pot cei doi! sa intretina relatii sexuale sau de dragoste! sa faca sex adica! mirele de obicei isi lasa pantalonii jos! si chilotii! ca sa i se vada organul cat de cat! asta in cazul in care doamne fereste nu ii vine sa se pise sau chiar sa se cace! atunci e partea mai nasoala naspa! mireasa la fel face isi lasa jos chilotii! nu are voie sa isi dea jos rochia sau mai stiu eu! etc! in fine intelegi tu! ideea este ca asta trebuie sa fie intim! sa nu se uite si altii! ca si acum s-ar uita la un film pornografic!

| anonim_4396 explică (pentru aumih16):

Doamne ce raspuns 0, 0

| aumih16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este! asa mi-a venit ce vrei! nu iti convine da tu atunci un raspuns mai potrivit!

| aumih16 a răspuns:

Desigur mai este si posibilitatea aceea cand femeia fata poate sa faca sex dragoste cu barbatul baiatul pe care il iubeste! in ce sens! sa nu astepte pana la nunta! il verifica sa vada daca este bun! pentru a il lua de sot! merge si asta! de ce nu! e ca un fel de test asta! sa vada daca il poate duce!

| anonim_4396 explică (pentru aumih16):

Il verifica happy Da ce este ca o capra pe care o verifici sa vezi daca da lapte? Drept ca sunt doamne care pun MARE accent pe partea intima. Tot atatea raman dezamagite pentru ca au asteptari prea mari, mereu gasesti unul mai bun!

| aumih16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis si eu asa! nu stiu care e treaba de fapt! nici nu ma intereseaza! fiecare face ce vrea in fond!

| aumih16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca vrei sa stii! ceea ce am zis spus eu e putin adevarat! cu verificatul! adica sa vada ce fel de organ are! daca e mic mare! asta este! dar bine probabil la intalnire ma refeream cred la aia intre un tanar si una mai in varsta asa! dar aici nu e vorba de asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că depinde de persoană, dar sex în niciun caz...asta dacă se dorește ceva serios. Adică dacă să zicem că aș fi băiat, iar acea fată ar accepta sau chiar propune așa ceva la prima întâlnire (sau înainte de căsătorie aș spune, mai degrabă), mi-aș lua gândul de la o relație serioasă cu acea fată.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi mie daca mi-ar spune o fata că vrea să facă sex doar la nunta, as crede că mă duce de nas/vrajeste/își bate joc de mine.
Pocăitele sunt printre cele mai nebunatice, dar sunt virgine numai vagin ca anal sau oral sunt dezvirginate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta este părerea ta, dar ai dreptul să ai și tu o părere. Deci e ok.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce ai cu pocaitele happy Eu ziceam de o prima intalnire. NU vad o problema in a astepta pana la nunta pentru a trece la actiune.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici eu, nu am nici o problema cu ele, am o problema cu fetele care nu sunt sincere de la prima întâlnire.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta da. Unele nu sunt sincere niciodata. Doar se joaca cu tine

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Subscriu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- nu este permis să fi fraier și să nu acționezi când trebuie!
- nu este permis să schimbi ziua/locul după bunul plac al ei!
- nu este permis să nu zici nimic dacă intarzie!

Depinde ce înțelegi prin prima întâlnire, ducere-a unei tipe la o cafenea sau orice, masa romantica e scoasă din start. Aia faci poate cu soția nu cu oricine pe care nici macar nu cunoști.
Prima întâlnire poate fi oriunde, chiar și în parc daca ai ceva mai interesant unde sa o duci și e și ea de acord cu asta, super, dar asta nu înseamnă că trebuie să îi dai cadouri, cel mai bun cadou care poți sa îl dai uneia e o experiență unică/diferita, care nu a mai avut-o înainte, poate poți să impresionezi o virgina nesarutand-o la prima întâlnire și fiind super basic și plictisitor. Și fiind băiat bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine mai merge la întâlniri?

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
1. Depinde daca cunosti persoana cu care te intalnesti sau nu.
2. Ca si cadou, o floare, un trandafir e recomandat. Mai mult, pentru o prima intalnire, nu stiu daca stii, ce i-ar placea sa primeasca, ca si cadou.
3. Tinerea de mana, sa fie facuta treptat, nu brusc. Atingeri usoare ale mainilor, apoi sa o tii de mana.
4. Sarut, s-ar putea. Nu-i baga din prima limba in gura. O saruti pe obraz, apoi o pupi pe buze si apoi, o saruti french.
5. Sex, nu stiu. Uneori e prea mult la prima intalnire. Vorbiti la intalnire, dar nu-i da de inteles ca vrei sa si faci sex. Du discret conversatia in directia aia.
Succes!