| Thrimbor a întrebat:

Ce este sentimentul de iubire pentru voi?

13 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Este ceva frumos, extraordinar care se transforma in ceva oribil si de nesuportatlaughing

| onasis1961 a răspuns:

Pentru sentimentul de iubire nu exista,cuvinte,exista un loc unde ia nastere (inima) si sentimentul in sine care aduce cu el alte sentimente si senzatii nemaiintalnite... poti sa exprimi iubirea printr-un zambet,printr-o privire calda, prin dorinta de a fi LG persoana iubita, cuvintele le facem noi, dar iubirea vine singura in inima noastra.

| Bombonica1 a răspuns:

Iubirea.Cand iubesti pe cineva ii oferi tot universul tau fara sa astepti ceva in schimb, ii oferi tot ceea ce ii trebuie pentru a te distruge si chiar si atunci cand distruge mii de vise pe care ti le faci, tot sa ai curajul sa strigi cu tarie ca il/o iubestisad.

| XdeaaX a răspuns:

Pai sentimentul de iubire pentru mine este totul... daca nu iubesc pe cineva simt ca viata nu are rost

| mafi5 a răspuns:

Pentru mine sentimentul de iubire este ceva care face un om sa se simta bine cu persoana cu care vrea sa stea toata viata. oricine poate iubi doar daca este si el iubit...

| meduzzza a răspuns:

Cand iubesti esti cel mai fericit om:cel mai trist lucru e sa suferi din iubire. Fara iubire nu exista viata! IUBITI-VA! Cand iubesti nu ranesti, nu ceri nimic celuilant si nu astepti sa ti se dea, pentru ca dragostea vine din sufletul tau, nu jignesti nu faci reprosuri pentru ca dragostea este intelegere si respect.Viata ne supune la foarte multe incercari...

| stefania_3350 a răspuns:

Un lucru urat, groaznic si mega nasol.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva frumos atunci cand e reciproc dar daca iubeste numai unu si celalalt isi bate joc,deja se strica treaba, si tot ce era frumos se transforma in lacrimi si dureresad
E bine sa nu pui prea mult suflet, ca sa nu suferi mai tarziu
Bfta!

| RangerxD a răspuns:

Pt. mine iubirea este un sentiment unic de fericire pe care doar tu il poti simti si pe care nu il poti uita niciodata. Dar iubirea poate fi si un sentiment de tristete insuportabil atunci cand esti indragostit si acea persoana speciala te amageste...

| Alecsandra89 a răspuns:

Este cel mai frumos lucru din lume! este minunat si extraordinar...mai ales daca ai parte de iubirea pe care o oferii partenerului tau de viata. Eu nu cunosc acest sentiment.pentru mine e ca si un srain.EU iubesc dar nu am parte de dragostea luilaughing in fine destul cu povestea mea...pe scurt dragostea este celmai mare si mai frumos dar dar din lume!

| didea a răspuns:

Iubirea este un sentiment puternic care uneste 2 persoane pe tot restul vieti. Fara iubire absolut nimeni nu poate trai:d

| Capacel a răspuns:

Te futzi o noapte si o lasi borto-borto

| Alexanfra_Ioana_1992 a răspuns:

Mmmm.da parerea mea e ca sentimentul poti sa il exprimi in cuvinte pentru ca il simti si ce simti poti exprima.sentimentul de iubire provine din experienta pe care o acumulezi in timp.e un sentimen unic in felul lui este o senzatie de bine de liniste calmitate, fericire, este o furnicatura care iti trece in fiecare dimineata si in fiecare zi at cand vezi persoana iubita, mhh sentimentu asta te face sa te detasezi de tot daca stii cum sa il asculti, asta e parerea mea de sentimentul de iubire, este unic si special ca fiecare persoana big grin