| Just1dream a întrebat:

Cum ati putea defini sentimentul de iubire?

Răspuns Câştigător
| Raul_7987 a răspuns:

Un sentimen frumos, care iti da putere sa treci peste toate sa te simti bine.

12 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Dopamina si oxitocina, that's all!

| Necrophagist a răspuns:

Nu prea ai fost la orele de biologie, hah?

| Angelic13 a răspuns:

Iubirea este... o conexiunde dintre doua suflete, care, cred eu, se bazeaza pe acceptare, intelegere si o mica scanteiewinking (sau chiar un foc de ce nu? laughing)

| Andre_7309 a răspuns:

Nu poti! Nu ai cum! Pentru fiecare e diferit...

| maduts a răspuns:

Sentimentul care`ti umple inima si`ti goleste creierul straight face

| maduts a răspuns:

Iubirea nu`i un targ, te iubesc pentru ca ma iubesti. iubirea e o certitudine, te iubesc pentru ca te iubesc:d

| anonul a răspuns:

Sex.

| PlaiCuBoi a răspuns:

Asta e pentru dragoste si sex!

| Oti a răspuns:

Un sentiment nascut cand ne asteptam cel mai putin.

| LoveYou4Everrr a răspuns:

Eu definesc IUBIREA ca pe o stare de bine si fericire,facuta din bucurie, lacrimi si durere, si bineinteles din inimioare mici si dragute dirijate intr-un concert de CUPIDON... iubirea este ca o ploaie de lumini si culori, ce te face sa te simti mult mai bine atunci cand ai o zi nu tocmai buna...

| BetterThanDrugs a răspuns:

Iubirea.este o senzatie dura trecatoare dar si frumoasa. urmata de traditionalul,, du'te dracu'' Din pacate chiar asa este.straight facehappy

| JustMe_5093 a răspuns:

Iubirea e acel sentiment care te arde pur si simplu in interior iar durerea cazuzata e o durere placuta.