| FOG92 a întrebat:

Ce experiente ati avut pe site-urile de dating tinder, badoo, twoo, ati cumparat credite de curiosi, sa vedeti daca agatati ceva! Fac referire aici strict la baietii intre 20-30 care nu au avut o relatie sau pe sleau nu au atins o femeie in viata lor? Merita sa incerc sa cumpar si eu creditele alea sau imi iau teapa! STIMA! P.S Care va mai aud dintre feministe pe aici ca nu trebuie sa intalnesti fete in viata virtuala si reala BLOCK DIRECT numai stau la devieri de discutii

9 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Nu ma incadrez in tipologia barbatilor de 20-30 ani care n-au atins vreo femeie, dar am avut tinder mai multe luni, din care 2 luni cu plata. Regula numarul 1 e sa iti pui niste poze cat de cat faine, minim 4, care sa iti scoata in evidenta calitatile fizice si neaparat sa accepti verficarea profilului. Regula numarul 2, fereste-te de profilele asiaticelor, sunt false. Daca ai match cu vreuna, poti sa dai unmatch direct, doar pierzi vremea. Regula numarul 3, foloseste o scurta descriere a ta care sa cuprinda si inaltimea (important pentru unele persoane), preferabil in engleza si ce anume cauti: simple prietenii, relatii de lunga durata, aventuri sau prietenii cu beneficii. Regula numarul 4, niciodata nu incepi o conversatie cu buna, salut, hi, hello si apoi sa nu mai zici nimic, asteptand un raspuns. Dezvolta, fii atent la descrierile match-urilor, fii creativ si amuzant, altfel risti sa ramai cu match-uri care nu-ti raspund vreodata.

Dupa experienta mea, intr-adevar, platind ai de vreo 10 ori mai mari sanse la match-uri daca ai un profil cat de cat bine pus la punct. Dar asta nu inseamna neaparat ca vei gasi si persoane de calitate. De exemplu, am avut peste 800 de match-uri, din care in jur de 700 au fost in perioada de 2 luni cu abonament platit. Din total probabil ca au raspuns cam 100-150 de persoane, cu numai 30-40 am avut conversatii mai lungi de o zi si am gasit numai 5 persoane cu adevarat interesante. In prezent, cu o singura persoana mai tin legatura, dezvoltandu-se intre noi o frumoasa prietenie sau chiar ceva mai mult de atat. Vom vedea in viitor ce va fi. Cred ca am cheltuit pe Tinder cam 300 de lei cu abonamente si beneficii. A meritat? Pentru mine da, as fi dat si mai mult, dar in special pentru acea persoana cu care mai tin legatura. Daca nu o gaseam, atunci ar fi fost o pierdere de timp si de bani.

| FOG92 explică (pentru Porcusorul):

Care sa iti scoata in evidenta calitatile fizice atat m-am oprit aici nu am mai citit mai departe ca nu avea rost, mersi de raspuns laughing)

| Contulesters a răspuns:

Eu am avut cont pe Tinder și Badoo vreo câteva luni. Am avut 0 matches, deși am dat like la aproape orice fată. Am înțeles de la cei din străinătate care au plătit că e o mare țeapă, eu personal nu aș da bani pe așa ceva. Dacă nu am atras nimic pe versiunea gratuită, ce șanse aș avea pe premium.
Btw, am 25 de ani și nu am atins o femeie în viața me.

| FOG92 explică (pentru Contulesters):

Numai are rost sa te intreb de tinder laughing) mersi deci sa nu imi fac aluzii gresite si sa iau premium

| Contulesters a răspuns (pentru FOG92):

No, nu da banii aiurea, mai și rămâi cu banii luați și tot fără match-uri. Nu merită.

| FOG92 explică (pentru Contulesters):

Pai nu ideea e alta, zice platiti sa vedeti cine v-a dat match-uri laughing)?

| Contulesters a răspuns (pentru FOG92):

Știu că la premium poți vedea cine ți-a dat like, ai număr nelimitat de swipe-uri, ai acces la profiluri din toată țara (nu pe o anumită distanță față de locația ta), poți derula înapoi profilele (gen am apăsat pe nu la tipa anterioară, dar parcă totuși îmi place și te întorci să îi dai like). Nu merită din punctul meu de vedere, acum tu decizi.winking

| FOG92 explică (pentru Contulesters):

Asta stiu, ideea e alta daca si alea sunt profiluri false?

| Dinamita54 a răspuns:

Numa persoane neserioase