| DanielAraft34 a întrebat:

Salutare TPU. Am 20 de ani si imi e greu sa vorbesc cu fetele fata in fata. Asa ca vreau sa stiu daca aplicatile sau site-urile de dating(ex. Tinder, Badoo) chiar funcționează si ce aplicati sau site-uri sunt cele mai utile.

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu-ți irosii banii.
Relațile cele mai frumoase sunt cele gratuite. Chiar dacă așteptarea ta e mai lungă, Dacă lupți să-ți găsești fata potrivită. răsplata va fi peste așteptări.

7 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Aplicatiile de dating nu te ajuta decat sa gasesti persoane care se potrivesc mai mult sau mai putin anumitor criterii impuse de tine si respectiv de datele tale personale. punct!

Restul revine iarasi in grija ta: cum i te adresezi fetei prima oara, ce vorbesti in general cu ea, cum reusesti sa te intalnesti cu ea, ce ii vorbesti cand sunteti fata in fata etc.

Eu cred ca mai degraba ai o problema de timiditate, iar asta " se trateaza". Pe scurt, incearca sa nu te mai inferiorizezi si sa ai incredere in tine, sa accepti problemele pe care le ai si sa incerci, unde se poate sa vezi ce poti repara sau sa compensezi cu atuurile tale; incearca sa fii autoironic, incat sa nu te ranesti si sa simti ca poti trece peste nimicul ala; umorul e un medicament genial si pentru cei din jur, vei deveni atractiv. Poate ca Umorul nu va fi la cele mai inalte asteptari, dar faptul ca incerci un minim, va conta pentru ea. Si omule, nu iti fie jena sa intrebi o fata, mai ales daca a acceptat sa va vedeti, fel si fel de lucruri.

Aplicatiile nu iti vor sopti ce sa vorbesti, trebuie sa fii tu insuti; pana si specialistii au blocajele lor ( vezi Hitch https://www.youtube.com/watch?v=pYrrEUgnT6s )

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma tu ce vrei, relatii online de flirt, minciuna si ascunselea, sau relatii reale cu intalniri si sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pe tinder am intalnit o fata cu care am facut sex. Functioneaza

| DanielAraft34 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat Tinder, dar daca nu imi cumpar abonament Gold nu pot sa fac nimic. Eu as putea sa imi cumpar abonament-ul, dar ma tem sa nu dau bani degeaba si sa nu intalnesc pe nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DanielAraft34):

Eu nu am platit nimic și a mers. Niciodată nu am platit. Ai dat funda călătorului care e mai nebun decât mine...

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia spune-mi și mie Schizotix, Ce te face să crezi că sunt mai nebun decat tine? detaliează și fi autentic, Imi place să fiu criticat și ne-menajat

| Esti a răspuns:

Dar încearcă aplicațiile și vezi dacă merg.
Eu am avut tinder și toți căutau acolo doar sex. sau cel puțin cei care m-au abordat așa ca eu as zice ca nu e o aplicație ok dacă vrei o relație sănătoasă dar depinde ce cauți. Încearcă și vei afla